Wtorek, 16 października 2018. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Zwycięstwo w grupie, przegrana w finale

2015-04-19 16:33:20 (ost. akt: 2015-04-20 08:16:50)
Siatkarze z ,,Rutek" zagrali dwa odmienne mecze z rywalami z Przasnysza. Szkoda, że w gorszej dyspozycji wyszli na finał - kliknij na foto, aby powiększyć

Siatkarze z ,,Rutek" zagrali dwa odmienne mecze z rywalami z Przasnysza. Szkoda, że w gorszej dyspozycji wyszli na finał - kliknij na foto, aby powiększyć

Autor zdjęcia: zbiory szkolne

Podziel się:

Wydawało się, że zawodnicy ZS nr 2 w Płońsku pójdą w ślady koleżanek i rozstrzygną na swoją korzyść Międzypowiatowy Turniej o Puchar Właścicieli HM Trans. Niestety, główne trofeum trafiło w ręce gości z Przasnysza, którzy z nawiązką zrewanżowali się gospodarzom.

KS Zawkrze Mława, ZS Różan, LO Płock ,,Małachowianka”, ZSP Przasnysz i ZS nr 2 w Płońsku to nieparzysty zestaw drużyn (nie dojechał mistrz rejonu ZSP Zielona), który rywalizował pod siatką w dwóch grupach u ,,Rutkowskiego".

Miejscowi w eliminacjach zagrali jedno tylko spotkanie, z ekipą z Przasnysza. Wygraliśmy dość gładko, cały czas kontrolując wynik (21:18, 21:18). To łatwe zwycięstwo mogło przesłonić naszym siatkarzom faktyczne umiejętności przasnyszan, na których, jak się okazało, trafiliśmy w finale, gdzie rywale postawili nam już o wiele trudniejsze warunki.

Zanim jednak doszło do rewanżu, w półfinale płońszczanie spotkali się z graczami z ,,Małachowianki"i pokonali ich 2:0. O wiele bardziej dramatyczny przebieg miał drugi mecz, w którym Przasnysz odprawił mławian dopiero po tie break'u (21:23, 24:22, 15:13).

Igor Piotrowski, trener ZS nr 2 w Płońsku: Wyszło na to, że nasza grupa była najsilniejsza i w finale znowu spotkaliśmy się z ZSP Przasnysz. Od początku w tym meczu słabo funkcjonowało nam przyjęcie, a na dodatek nic nam nie wychodziło z kontrataków. Z kolei chłopcy z Przasnysza grali jak z nut, natomiast my musieliśmy cały czas gonić wynik. W pierwszym secie udało nam się wyjść na prowadzenie 21:18, ale po serii naszych błędów straciliśmy całą przewagę, ostatecznie przegrywając do -23. W drugim secie Przasnysz od początku kontrolował wydarzenia na parkiecie, wygrywając tę partię do -22 i cały mecz 2:0, rewanżując się nam za porażkę w grupie.


Nagrodzeni zawodnicy:
MVP – Borowik Mateusz – ZSP Przasnysz
Najlepszy przyjmujący – Formela Karol – ZSP Przasnysz
Najlepszy zagrywający – Kobyliński Arkadiusz – ZSP Przasnysz
Najlepszy atakujący – Przygódzki Jakub –ZS nr 2 Płońsk
Najlepszy punktujący – Oracki Damian – ZS nr 2 Płońsk
Najlepszy rozgrywający - Olszak Patryk – ZSP Przasnysz
Najlepszy blokujący – Trzciałkowski Mateusz – KS Zawkrze Mława
Najlepszy libero – Kłosiewicz Paweł – ZS nr 2 Płońsk
Nagroda za największy postęp - Celian Kacper – ZS nr 2 Płońsk


Skład ZS nr 2 w Płońsku: Oracki Damian, Rybicki Artur, Przygódzki Jakub, Celian Kacper, Kuchciński Rafał, Gmurczyk Piotr, Kłosiewicz Paweł, Zieliński Kamil, Nowakowski Adrian, Wiśniewski Sylwester, Smoliński Adrian, Damian Krynicki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB