środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Mundurowi w akcji - prezenty i łzy wzruszenia

2014-12-23 10:40:36 (ost. akt: 2014-12-23 10:52:53)
Policjanci w akcji, tym razem przed świętami odwiedzają potrzebujące rodziny i wręczają im ufundowane przez siebie paczki

Policjanci w akcji, tym razem przed świętami odwiedzają potrzebujące rodziny i wręczają im ufundowane przez siebie paczki

Autor zdjęcia: KPP w Płońsku

Podziel się:

Policjanci i pracownicy cywilni z płońskiej komendy przemienili się w Świętych Mikołajów. Zebrali ubrania, słodycze oraz zabawki i od poniedziałku dostarczają je do najbardziej potrzebujących rodzin z terenu powiatu płońskiego. Brawo!

W zeszłym roku przed Świętami Bożego Narodzenia policjant z Raciąża, który obecnie jest przewodnikiem psa służbowego, zaproponował swoim współpracownikom zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla ubogich rodzin z terenu gm. Raciąż. Pomysł okazał się trafiony, a policjanci i pracownicy cywilni przyjęli go z entuzjazmem. Udało im się obdarować wiele dzieci i sprawić, że na ich twarzach zagościł uśmiech.

Policjanci i pracownicy cywilni z KP w Raciążu długo się nie zastanawiali i po raz drugi przeprowadzili przedświąteczną zbiórkę. Każdy przynosił, co tylko mógł: ubrania, zabawki, słodycze. Udało się skompletować 16 dużych paczek z darami. Wszystkie podarunki były dostosowane do wieku dzieci w rodzinach, do których zostały przekazane. W ciągu dwóch przedświątecznych dni stróże prawa odwiedzą dziewięć rodzin i obdarują aż 38 dzieci. W domach, do których już dotarli, byli przyjmowani bardzo serdecznie, z radością i ze łzami wzruszenia.

W tym samym czasie w płońskiej komendzie odbyła się także zbiórka słodyczy dla dzieci z najuboższych rodzin z pow. płońskiego. Policjanci i cywile chcąc osłodzić najmłodszym tegoroczną Wigilię, przyłączyli się do organizowanej przez PCK akcji „Gwiazdka z PCK”. W ciągu zaledwie kilku dni udało się uzbierać „górę” słodkości, które trafiły do paczek na Gwiazdkę.

(nadesłała sierż. szt. Kinga Drężek z KPP w Płońsku, dodał DT)

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ciekawe czy odwiedzili burmistrza #1618091 | 94.254.*.* 26 gru 2014 12:47

    Ostatnio zbiedniał dziecko, bo źli ludzie zabrali mu kieszonkowego 4000 jak on sobie sierotka poradzi?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Mietek #1616943 | 93.154.*.* 23 gru 2014 21:11

    Mnie w ostatnich dniach, dzielnicowy odwiedzał 3 razy, ale nie mógł mnie zastać...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz