Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Nielegalny interes na poboczu drogi...

2014-12-17 15:14:12 (ost. akt: 2014-12-17 15:37:53)
Namierzone przez płońskich ,,kryminalnych" papierosy najprawdopodobniej miały trafić na lokalny rynek

Namierzone przez płońskich ,,kryminalnych" papierosy najprawdopodobniej miały trafić na lokalny rynek

Autor zdjęcia: KPP w Płońsku

Podziel się:

Płońscy „kryminalni” uniemożliwili transakcję, której przedmiotem miało być 1000 paczek papierosów bez akcyzy. Papierosy najprawdopodobniej miały trafić na lokalny rynek. Do sprawy zatrzymanych zostało dwóch mieszkańców Płońska. Jeden z nich już usłyszał zarzut i dobrowolnie wziął odpowiedzialność za popełniony czyn.

W poniedziałek policjanci z Wydziału Kryminalnego płońskiej komendy pojechali do miejscowości Ilino (gm. Płońsk), gdzie miało dojść do sprzedaży nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Na miejscu, na poboczu lokalnej drogi, funkcjonariusze zobaczyli dwa stojące blisko siebie samochody osobowe: opla i hondę. Kierowcy tych pojazdów stali obok i rozmawiali. Po chwili jeden z nich otworzył bagażnik opla i zaczął się dziwnie zachowywać. „Kryminalni” zainterweniowali. Okazało się, że kierowcy to 43 i 27-letni mieszkańcy Płońska. W czasie przeszukania, w oplu należącym do 43-latka, ,,kryminalni" znaleźli dwa kartony wyrobów tytoniowych, które nie miały polskich znaków akcyzy. W każdym z kartonów znajdowało się 500 paczek papierosów, które najprawdopodobniej miały trafić na miejscowy rynek. Dzięki ustaleniom i szybkiej reakcji policjantów do transakcji docelowo nie doszło.

Kierowcy obu pojazdów zostali zatrzymani. 43-latek, w którego aucie znalezione zostały papierosy, usłyszał zarzut z art. 65 Kodeku karnego skarbowego - przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna dobrowolnie poddał się odpowiedzialności za popełniony czyn. Dalsze postępowanie w sprawie będzie prowadził Urząd Celny w Ciechanowie.

(za info sierż szt. Kingi Drężek z KPP w Płońsku)

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. edek #1614057 | 109.243.*.* 20 gru 2014 16:05

    Po targu legalnie latają z fajkami koło policji, straży miejskiej itp i nic im nie robią .... a ja dzień spóznilem sie z oplaceniem zusu i kare dostałem

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. I CO #1612688 | 83.31.*.* 18 gru 2014 23:29

    KARY SĄ ZA MAŁE ZA COŚ TAKIEGO I CI CO TYM HANDLUJĄ MAJĄ OGÓLNIE W .....CZY KTOŚ ICH ZŁAPIE CZY NIE. PO ZA TYM RACZEJ WIĘKSZOŚĆ WIE KTO W NASZYM MIEŚCIE CZYM HANDLUJE I DLACZEGO NIKT ICH NIE ŁAPIE??? TO JEST DOBRE PYTANIE DLACZEGO? NA BANK WIECIE GDZIE SĄ METY W WÓDĄ, GDZIE SPRZEDAJĄ PAPIEROSY I JAKOŚ CI CO TYM SIĘ ZAJMUJĄ MAJĄ SIĘ BARDZO DOBRZE A NAWET LEPIEJ JAK BARDZO!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz