środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

...Że niby ukradli mu mitsubishi i yamahę...

2014-12-01 19:21:25 (ost. akt: 2014-12-05 15:22:36)
34-latek zaalarmował policję o kradzieży terenowego auta oraz sportowego motocykla. Jak się okazało, to wszystko była bujda na resorach

34-latek zaalarmował policję o kradzieży terenowego auta oraz sportowego motocykla. Jak się okazało, to wszystko była bujda na resorach

Autor zdjęcia: redakcja archiwum zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Płońscy policjanci zatrzymali 34-letniego płocczanina, który złożył fałszywe zawiadomienie o kradzieży dwóch należących do niego pojazdów. Samochód i motocykl mężczyzna sprzedał kilka miesięcy wcześniej, a mając nadal problemy finansowe teraz wymyślił jeszcze ich kradzież. Grozi mu do trzech lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o podwójnej kradzieży w Raciążu. Skradzione miało zostać terenowe mitsubishi i sportowy motocykl yamaha. Zgłaszający, 34-letni mieszkaniec Płocka twierdził, że w Raciążu umówił się z potencjalnym kupcem należących do niego pojazdów. W czasie oczekiwania na kontrahenta, gdy na chwilę oddalił się od samochodu, nieznani sprawcy skradli auto wraz z umieszczonym w przedziale ładunkowym motocyklem. Według zgłoszenia, skradzione zostały również dowody rejestracyjne i karty obu pojazdów. Wartość utraconego mienia 34-latek oszacował na 70 tysięcy złotych.

Skierowani na miejsce płońscy kryminalni oraz funkcjonariusze z KP w Raciążu zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Zgłaszający wskazał ulicę, ale dokładnego miejsca zaparkowania auta już nie potrafił określić. Zabezpieczone do sprawy nagranie monitoringu nie potwierdziło wjazdu wskazanego skradzionego samochodu do miasta. Podczas szczegółowego przesłuchania, po przedstawieniu przez policjantów niezbitych dowodów, mężczyzna przyznał się, że wszystko sfingował. Tłumaczył się problemami finansowymi i przyznał, że pojazdy sprzedał kilka miesięcy wcześniej. Na podstawie zgromadzonych materiałów 34-latkowi zostały przedstawione zarzuty fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa oraz składania fałszywych zeznań. Za popełnione czyny grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(za info sierż szt. Kinga Drężek z KPP w Płońsku, dodał RED)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB