Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Los Świerczka w rękach Zarządu

2014-11-19 12:00:00 (ost. akt: 2014-11-21 14:03:44)
17 listopada Józef Świerczek oddał się do dyspozycji Zarządu. Jak słyszymy, o ciężkiej sytuacji placówki będzie mowa podczas spotkań z personelem SP ZZOZ w Płońsku

17 listopada Józef Świerczek oddał się do dyspozycji Zarządu. Jak słyszymy, o ciężkiej sytuacji placówki będzie mowa podczas spotkań z personelem SP ZZOZ w Płońsku

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji NKP

Podziel się:

Kompleksowo zmodernizowany płoński szpital to bez wątpienia powód do zadowolenia. Z drugiej jednak strony wieje grozą, kiedy słyszymy o pogarszającej się z każdym dniem kondycji finansowej SP ZZOZ. W poniedziałek dyrektor Józef Świerczek oddał się do dyspozycji Zarządu Powiatu Płońskiego.

Nie jest to jeszcze równoznaczne ze złożeniem rezygnacji z pełnienia funkcji szefa szpitala, ale świadczy o powadze sytuacji, nasuwa uzasadnione pytania o ewentualną zmianę na dyrektorskim stanowisku oraz budzi niepokój o dalszy los placówki.

Problemy finansowe szpitala monitorujemy na bieżąco. Chodzi głównie o to, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie chce płacić za tzw. „nadwykonania”, co powoduje ciągłe pogarszanie się sytuacji finansowej szpitala. Sytuacja jest o tyle złożona, że powiat nie może finansować bieżącej działalności szpitala – mówi wicestarosta Andrzej Stolpa.

Z kolei starosta Jan Mączewski uważa, że wstępna propozycja kontraktów dla szpitala na przyszły rok jest nie do przyjęcia. - Dyrektor cały czas zabiega o jak najlepsze warunki dla nas, działając w Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych. Czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia w tej sprawie. Przewidujemy też rozmowy z załogą na temat trudnej sytuacji szpitala - dodaje Mączewski.

Do tematu jeszcze wrócimy.

(RED, wypowiedzi starostów nadesłała Anna Goliasz, rzeczniczka prasowa płońskiego starostwa)

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ciekawostka: #1623619 | 109.243.*.* 3 sty 2015 10:37

  do pacjenta (np w czerwinsku) jedzie karetka NPL z lekarzem, noszami i jesli jest potrzeba (a zazwyczaj jest) to wystawia skierowanie i wzywa zespol ratowniow do przewozu... dwoma karetkami wychodzi taniej...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zxcv #1587205 | 46.174.*.* 1 gru 2014 08:26

  Jak pracownikom etatowym płaci się jako zew. firmie za wykonywanie pracy, która powinna być zrobiona w ramach etatu, to ja się nie dziwię, że szpital nie ma pieniędzy, bo niby jak ma się to opłacać?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Powinien się wstrzymać #1578327 | 79.191.*.* 26 lis 2014 19:01

  W starostwie jeszcze nie wszystko przesądzone.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz