Wtorek, 18 września 2018. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

O ,,cuplu” i spustoszonym polu po Tęczy

2014-10-24 11:37:36 (ost. akt: 2014-10-27 10:51:38)
Może coś z Brzechwy: samochwała w kącie siedziała i wciąż tak opowiadała... Z lewej główny bohater artykułu, obok niego przewodnicząca Jolanta Mikołajewska

Może coś z Brzechwy: samochwała w kącie siedziała i wciąż tak opowiadała... Z lewej główny bohater artykułu, obok niego przewodnicząca Jolanta Mikołajewska

Autor zdjęcia: DT

Podziel się:

Jerzy Krajewski w radzie miejskiej ma się całkiem dobrze. Zasiada sobie przy jednym stole z burmistrzem, będąc wiceprzewodniczącym prezydium. Jak się odezwie, to można czasami popłakać się ze śmiechu.

To już praktycznie sesyjne ostatki. Z naszymi miejskimi rajcami spotkamy się jeszcze 13-tego o 13-tej. I wtedy nastąpi, taką mamy nadzieję, szczęśliwe zakończenie kadencji 2010-2014. W czwartek wiało raczej nudą. Zebrani ożywili się, kiedy do mikrofonu dopuszczono członka SLD, niejakiego Krajewskiego Jerzego, który w punkcie zgłaszania interpelacji i zapytań uderzył w tony autopromocji oraz dziękczynienia – na co musiała oczywiście zareagować opozycja.

Ów radny wpadł na pomysł, aby odnieść się do informacji na temat realizacji inwestycji w roku bieżącym. Cytujemy: ,,Z mojej inicjatywy – chwila przerwy na zebranie myśli – i przy pomocy różnych osób (w tym momencie padły oklaski i salwy śmiechu) wykonano na cuplu (sic!) chodnik (chodzi o 2,5-metrowy chodniczek od cypla przy akwenie Rutki – red.). Oczywiście sam tego nie zrobiłem – uściślał Krajewski, dziękując zaraz m.in. kierownikowi targowiska ze ,,skierowanie tam brygady” oraz prezesowi ZDiM za ,,nieodpłatne przekazanie trzech wywrotek żwiru”. Radny nadmienił jeszcze o remontach przy ulicy Kościuszki i Sikorskiego, co spotkało się z reakcją Andrzeja Ferskiego, który zapytał wprost, czy przedmówca będzie w listopadowych wyborach kandydował z tychże osiedli.

W drugiej część swego monologu Jerzy Krajewski szczycił się jak to on z innymi działaczami i burmistrzem powołali, jak to nazwał ,,Piłkarski Klub Seniorów”. – To była niewygodna inicjatywa. Zastaliśmy spustoszone pole, nie było nic – kontynuował swe rozważania. – Chcę się pochwalić, że zostało to zrealizowane. Atmosfera jest dobra. Mieliśmy ostatnio spotkanie ze sponsorami, którzy mogliby finansowo wesprzeć klub, co odciążyłoby trochę budżet miasta – wyrażał troskę.

Proszę o podanie kwoty, jaką pan zasila klubową kasę i udokumentowanie tego, a ja obiecuję, że będę ofiarował dwa razy tyle – ripostował Władysław Kuciński.

Dawid Turowiecki

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. przestańcie to już koniec lizusom dziękujemy #1520035 | 79.191.*.* 24 paź 2014 21:59

  Zapomniałeś najpierw dodać jak klub i dlaczego padł. Ktoś go najpierw uwalił bo mu ktoś nie pasował a potem tworzył nowy niby coś ratuje. No dla idiotów bardzo dobre zagranie. Przyjdzie taki dzień ,że wszystko się wyda kto i co i w jaki sposób zrobił. A Ty ani nie jesteś kibicem (razem z Carkiem) na mecze nie chodziliście ani moim zdaniem nie lubisz sportu. Lubisz go wtedy jak dzięki niemu możesz zyskać 50-100 głosów więcej. To samo tyczy się tych co niby dostają ordery i medale za pseudo budowniczych. Zero wstydu !

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. wyborca #1519484 | 83.9.*.* 24 paź 2014 14:08

   Radny Krajewski rozdał nam kwiatki I DONICZKI , TAKA to jego działalność na osiedlu. A ze spotkania zorganizowanego przez urzędników Powiatu na rowach , to uciekł bo sie bał Burmistrza. Gratulacje.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. CUPEL #1519461 | 213.238.*.* 24 paź 2014 13:49

   Takiego wazeliniarza jak Krajewski może przebić tylko radny Biernatowicz obydwaj sprzedali sie za stanowiska i większą dietę mam nadzieję że wyborcy ich nie wybiorą

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz