Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Oderwanie się od talerzyka z kawiorem, a bezpardonowa walka o władzę [list vs. komentarz]

2014-02-14 16:19:03 (ost. akt: 2014-02-28 11:35:35)
Od lewej: starosta Jan Mączewski (na spotkaniu noworocznym) i przewodniczący Andrzej Stępień

Od lewej: starosta Jan Mączewski (na spotkaniu noworocznym) i przewodniczący Andrzej Stępień

Autor zdjęcia: red, zbiory osobiste

Podziel się:

Zarząd Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości w Płońsku, Klub Radnych PiS Rady Powiatu Płońskiego oraz Zarząd Przymierza Rozwoju Powiatu Płońskiego napisali list do mieszkanców, który piętnuje zachowanie włodarzy w obliczu krótkotrwałego ataku zimy. Starostwie ripostują: ,,Nie mając żadnych argumentów merytorycznych, panowie próbują wykorzystać nawet pogodę, aby nas ośmieszyć".

Wybieramy tylko fragmenty wojny na słowa, która im bliżej wyborów będzie przybierała ostrzejsze formy.

Zaczynamy od listu powiatowej opozycji:

(...) Zarząd Powiatu Płońskiego pod kierownictwem Jana Mączewskiego całkowicie przegrał batalię z tą krótką zimą i nie poradził sobie z jej skutkami. Nieprzejezdne i nieodśnieżane drogi powiatowe dały się we znaki wszystkim mieszkańcom płońskich gmin, którzy w licznych interwencjach, telefonach i prośbach wyrazili swoje oburzenie i frustrację zaistniałą sytuacją. W naszej ocenie Powiat był całkowicie nieprzygotowany na walkę z zimą, chociaż tak naprawdę czasu na przygotowanie było bardzo dużo, gdyż atak zimy nastąpił dopiero w połowie stycznia. Co by było gdyby podobna zima trwała np. od początku grudnia? Oburzenie mieszkańców budził również fakt, że w okolicach nieprzejezdnych dróg powiatowych Samorządy Gminne całkiem dobrze radziły sobie z odśnieżaniem swoich odcinków dróg. Na ironię zakrawa fakt, że Wójt Gminy Załuski Romuald Woźniak zgłosił postulat, żeby Powiat Płoński oddał mu do odśnieżania swoje odcinki dróg, a on sobie z nimi poradzi. Taka postawa to z jednej strony godna pochwały troska o obywateli swojej gminy, aczkolwiek z drugiej strony ogromne votum nieufności wobec władz powiatowych, które ewidentnie „zawaliły” swoją robotę. Kuriozalne i zastanawiające jest to, że zarówno Pan Woźniak jak i Pan Mączewski reprezentują PSL. Powstaje pytanie czy problemy z drogami mieszkańców gminy Załuski nie są wynikiem jakichś wewnętrznych rozgrywek i przepychanek w tej partii? Czy na prywatnym konflikcie tych dwóch Panów nie ucierpieli niewinni mieszkańcy Złotopolic, Naborowa, Kamienicy i Olszyn?

W skutek nieudolności powiatowych jednostek drogowych oraz inercji Zarządu Powiatu z Janem Mączewskim na czele, wielu mieszkańców naszego Powiatu nie dojechało do pracy, szkoły były zamykane, a skutki tego kilkudniowego opadu śniegu niektórzy odczuwają po dziś dzień.

Oburzający jest fakt, że w czwartek 30 stycznia 2014 roku, w dzień kiedy wielu mieszkańców pozbawionych pomocy służb powiatowych na własną rękę próbowało się przebić do pracy i szkoły przez zasypane drogi powiatowe, Pan Starosta Jan Mączewski zorganizował wraz z Samorządem Gminnym i Miejskim huczne Spotkanie Noworoczne. Z jednej strony setki ludzi marznących na wietrze i śniegu oraz odkopujących swoje samochody i posesje, a z drugiej strony wykwintne stoły ze śródziemnomorskim jedzeniem, awangardowe stroje, przepych i lejąca się zewsząd propaganda sukcesu serwowana zwykłym obywatelom przez Pana Jana Mączewskiego są dobitnym przykładem upadku i demoralizacji obecnej władzy powiatowej. Panowie Mączewski i Stolpa chyba na dobre zapomnieli, że praca w Samorządzie to przede wszystkim służba zwykłym mieszkańcom, a nie salony, łososie, nektary i wszechobecna propaganda sukcesu. Panowie Starostowie powinni raz na jakiś czas wyjść i porozmawiać ze zwykłym człowiekiem, ze zwykłym rolnikiem z płońskiej wsi o problemach ich dnia codziennego. Jednak taka postawa wymaga odrobiny wysiłku, żeby oderwać się na chwilę od przysłowiowego talerzyka z kawiorem i ruszyć w teren. Wydaje nam się, że tych Panów już na to nie stać.

Zarząd Powiatu Płońskiego współorganizował spotkanie noworoczne za łączną kwotę 13.935,24 złotych i z tej okazji współfinansował płatną gazetę z materiałami promocyjnymi za łączną kwotę 7.380 złotych. Płońskie Salony kolejny raz za Twoje pieniądze urządziły sobie Spotkanie Noworoczne z łososiem, cynaderkami i polędwicą oraz śmiały Ci się prosto w twarz z okładki płatnej gazetki, pokaż swój sprzeciw przy urnie wyborczej (...).

(podpisali: Andrzej Stępień – Przewodniczący Zarządu Komitetu PiS w Płońsku, Krzysztof Wrzesiński – Przewodniczący Klubu Radnych PiS Rady Powiatu Płońskiego, Ryszard Gortat – Przewodniczący Przymierza Rozwoju Powiatu Płońskiego)

http://i.wm.pl/00/05/47/28/n/temperatura-1329218.jpg

Temperatura rośnie nie tylko za oknem, a już całkiem gorąco robi się wokół tych, którzy będą zabiegać w listopadzie o głosy poparcia. Zima, wiosna, lato, jesień, bez względu na porę roku będzie się działo [i](sxc.hu)[/i]

***

Komentarz starostów Powiatu Płońskiego do listu do mieszkańców Powiatu Płońskiego:

(...) Ewidentnie panowie Andrzej Stępień i Krzysztof Wrzesiński z PiS oraz Ryszard Gortat z Przymierza Rozwoju Powiatu Płońskiego rozpoczęli kampanię wyborczą i bezpardonową walkę o władzę. Nasze osiągnięcia i sukcesy są faktem. Można je zobaczyć i policzyć. Nie ma w tym nic złego, że podpisujemy się pod nimi, a nawet jesteśmy z nich dumni, bo wszystko co zrobiliśmy, było z myślą nie o sobie, a o mieszkańcach naszego powiatu. Natomiast panowie Andrzej Stępień i Krzysztof Wrzesiński z PiS oraz Ryszard Gortat z Przymierza Rozwoju Powiatu Płońskiego nie mogą pochwalić się niczym. Nic jeszcze nie zrobili, tylko biją pianę deprecjonując nas i nasze osiągnięcia. Za nami stoją setki kilometrów wyremontowanych dróg, piękne obiekty szkolne i sportowe, zmodernizowany szpital, dziesiątki milionów pozyskanych złotówek dla bezrobotnych, niepełnosprawnych, młodzieży. Natomiast za tymi panami są tylko puste słowa, nawet nie obietnice.

Atak zimy na przełomie stycznia i lutego dał się we znaki całej Polsce. W tej nierównej walce z żywiołem poległy nawet Stany Zjednoczone, Japonia i pół Europy. Informację o skali zaangażowania służb powiatowych w walkę z żywiołem podaliśmy do wszystkich lokalnych mediów. W ocenie wielu ludzi, podróżujących w tym krytycznym czasie po Mazowszu, nasze drogi nie były wcale w gorszym stanie niż w innych powiatach. Przy ilości posiadanych 626 km dróg, niemożliwym jest odśnieżenie ich wszystkich naraz. W tym trudnym okresie na naszych drogach pracowało łącznie ponad 60 sztuk różnego rodzaju sprzętu odśnieżającego. W chwili ustabilizowania się warunków pogodowych, w ciągu jednego dnia udrożniono 70% zawianych odcinków a następnego dnia przywrócono przejezdność na wszystkich drogach.

W tym roku koszty organizacyjne Spotkania Noworocznego ponosiło miasto Płońsk, natomiast powiat zapłacił tylko 2.460 zł za wydanie biuletynu noworocznego podsumowującego działalność samorządów w latach 2011-2014. Były w nim informacje na co zostały wydane publiczne pieniądze, o czym mieszkańcy powinni wiedzieć. Przy okazji za naszą ciężką pracę otrzymaliśmy nagrody, za które nie będziemy przepraszać. Tym bardziej, że są to nagrody w pełni zasłużone, za które nie płaciliśmy ani grosza.

Kiedy w koalicji z PSL było PiS, ówczesny przewodniczący Rady Powiatu p. Artur Czapliński i członek Zarządu Powiatu Krzysztof Wrzesiński, obaj z PiS, brali udział w tych spotkaniach i nie mieli nic przeciwko nim.

Tego rodzaju spotkanie odbywa się raz w roku, właśnie po to, aby spotkać się z ludźmi i posłuchać co mają do powiedzenia, aby zacieśniać współpracę i budować społeczne zaufanie. I wcale nie ma tam kawioru, łososia, ani śródziemnomorskich dań. Panowie, nie róbcie ludziom wody z mózgu. Ponadto, obrażacie ludzi, którzy uczestniczą w tych spotkaniach, a to przecież są mieszkańcy naszego powiatu.

***

Wnioski z tej bezwzględnej batalii wysnują już sobie nasi Czytelnicy, którzy zresztą będą mogli sami, już za kilka miesięcy, ocenić działania powyższych samorządowców. (DRED)

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ewa #1371395 | 195.47.*.* 9 kwi 2014 13:45

  będziecie inaczej gadac jak pis wygra wybory a Putin zamknie furtkę na mieso i zywnośc z Polski.Kaczor wam załatwi wszystko.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Gucisław #1334224 | 83.31.*.* 25 lut 2014 08:00

   Jestem mieszkańcem wsi kamienica gmina pamiętała o estetyce parafi a zapomniała o bezpiecznym dojściu uczniów do szkoły /brak chodników/sz.panie wójcie zapraszam na wycieczkę do wsi Trębki Super to jest troska o bezpieczeństwo naszych dzieci.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. do wyborcy #1328882 | 83.24.*.* 18 lut 2014 19:17

   Mam wrażenie, ze komentarze o nieporadności władz naszych bardzo cię poruszają. Czy aby ciebie także nie dotyczą?

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. mieszkaniec #1327641 | 79.185.*.* 17 lut 2014 14:38

    Jakoś ja nie słyszałem aby panowie z pisu z rolnikami rozmawiali

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. lovelas #1325688 | 164.126.*.* 15 lut 2014 02:44

    Panie Stępień z taką facjatą to najpierw trza zapłacić twarzowe - nie strasz pan dzieci...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (15)