środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Kolędy i pastorałki na dziecięcą nutę [ZDJĘCIA]

2014-01-10 15:39:14 (ost. akt: 2014-01-16 11:51:18)
Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku młodzi płońszczanie znów stworzą bożonarodzeniowy klimat,  śpiewając kolędy i pastorałki

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku młodzi płońszczanie znów stworzą bożonarodzeniowy klimat, śpiewając kolędy i pastorałki

Autor zdjęcia: DRED

Podziel się:

Podczas dzisiejszego I Przeglądu Kolęd i Pastorałek na scenie auli teatralnej w podziemiach kościoła mogliśmy usłyszeć solistów i zespoły, czyli 6-latków z płońskich przedszkoli i wychowanków klas zerowych podstawówek.

Mali artyści, co było widać, chcieli wypaść jak najlepiej. Niektórym udzielała się trema, bo przecież to pierwszy tego rodzaju muzyczny przegląd w naszym mieście. Dzieci na przemian śpiewały kolędy i pastorałki. Nie zabrakło tańców i żywiołowej publiczności.

Organizatorzy mini festiwalu, którymi było Przedszkole nr 5 oraz Parafia Św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku, zadbali o to, aby wszystkie występy zostały nagrodzone jednakowo. Nie było miejsc, liczył się sam udział. – Każdy włożył wiele serca w przygotowanie utworów i pięknie je zaśpiewał. Najważniejsze jest zaangażowanie i uczestnictwo w naszym przeglądzie – mówiła Aldona Górecka, dyrektorka ,,Piątki” wręczając dyplomy i nagrody.

A na scenie zaprezentowali się kolejno następujący wokaliści i zespoły: Anna Tomaka i ,,Jedyneczki” (Przedszkole nr 1), ,,Dzieciaki z Trójki”, ,,Mikołajowa kapela”, ,,Zeróweczki z Trójeczki” (SP nr 3), ,,Boże nutki”, ,,Elfrenki” (SP nr 2), ,,Króliczki” (Przedszkole nr 2), ,,Gwiazdeczki (Przedszkole nr 3), Staś Dłużniewski, Magdalena Załęska, Maciej Zieliński, ,,Muchomorki” (Przedszkole nr 4) oraz zespół ,,Supełki” (Przedszkole nr 5).

(red)

Poniżej zdjęcia z piątkowej imprezy - radzimy oglądać je w pełnym rozmiarze.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB