Wtorek, 18 września 2018. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Były szef Tęczy w opałach – padły zarzuty przeciwko wiarygodności dokumentów

2014-01-03 16:45:37 (ost. akt: 2014-02-04 13:22:51)
Akt oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi Tęczy sporządziła Prokuratura Rejonowa w Sierpcu. Akta leżą już w Sądzie Rejonowym w Płońsku. Nie jest jeszcze znany termin pierwszej rozprawy

Akt oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi Tęczy sporządziła Prokuratura Rejonowa w Sierpcu. Akta leżą już w Sądzie Rejonowym w Płońsku. Nie jest jeszcze znany termin pierwszej rozprawy

Autor zdjęcia: foto i dodatki archiwum redakcji

Podziel się:

Z nowym rokiem wracamy do płońskiej piłki w tęczowym wydaniu, a konkretnie do sprawy byłego, ostatniego z prezesów upadłego klubu, któremu Prokuratura Rejonowa w Sierpcu postawiła 11 zarzutów.

20 grudnia do Sądu Rejonowego w Płońsku został skierowany akt oskarżenia przeciwko Arturowi K., byłemu prezesowi Klubu Sportowego Tęcza ’34 Płońsk.

- Dwa zarzuty dotyczą oszustw na szkodę osób prowadzących działalność gospodarczą, które sprzedawały artykułu odzieżowe klubowi, bądź świadczyły usługi transportowe. Nie zapłacono za te usługi, a nadto prezes klubu podjął działania zmierzające do tego, aby uniemożliwić skuteczne przeprowadzenie podstępowania egzekucyjnego – w związku z tym sformułowano cztery kolejne zarzuty z artykułu 300 kodeksu karnego. Dwa dotyczą utrudniania postępowania egzekucyjnego na szkodę tych podmiotów, które są pokrzywdzonymi w tych zarzutach zakwalifikowanych jako oszustwa i dwa odnoszą się do uniemożliwiania postępowań egzekucyjnych prowadzonych na rzecz Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Płońsku – informuje Grzegorz Jędrzejewski, zastępca Prokuratora Rejonowego w Sierpcu.

Dodatkowo prokuratura postawiła oskarżonemu dwa zarzuty z art. 271 paragraf 1 i 3 i trzy zarzuty z art. 297 k.k.

– Co do pierwszego z artykułów chodzi o poświadczanie nieprawdy w dokumentacji, w szczególności na fakturach VAT składanych przy okazji rozliczania dotacji na klub. Polegało to na tym, że w celu rozliczania dotacji Artur K. składał do urzędu miasta faktury, na których potwierdzał, że zobowiązania wynikające z tych faktur zostały zapłacone, a w rzeczywistości zapłacone nie były – wyjaśnia prokurator z Sierpca. – Odnośnie art. 297 chodzi o to, że w sprawozdaniach z rozliczenia dotacji, bądź w ofertach, wnioskach o ich przyznanie, oskarżony podawał nieprawdę, że uregulował zobowiązania wobec kontrahentów klubu oraz że nie posiada zaległości wobec ZUS-u i urzędu skarbowego – dodaje Grzegorz Jędrzejewski.

Za przestępstwa z art. 271 (poświadczenie nieprawdy) i 286. (oszustwa) oskarżonemu Arturowi K. grozi teoretycznie kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Pozostałe czyny zagrożone są karą więzienia do lat 5.

Jak mówi prokurator Jędrzejewski, w sprawie przesłuchano szereg osób. - Nie ma dowodów na to, żeby ktoś współdziałał z prezesem. To oskarżony podejmował decyzje jako prezes i podpisywał dokumenty.

W rozmowie telefonicznej z byłem szefem płońskiego klubu usłyszałem, że do całej sytuacji odniesie się on w stosownym czasie.

Dawid Turowiecki

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lka #1315586 | 95.49.*.* 4 lut 2014 12:50

  INFO Płońsk 06.06.2012 na YOUTUBE ostatni mecz w 4 lidze Tęczy 43. Zawodnik klubu wypowiada się komu tak na prawdę zależy i dzięki komu zbierają się i grają. Komentarz zawistnych zbyteczny!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wtedy się madrzyć #1313524 | 164.126.*.* 2 lut 2014 12:27

  ja mam nadzieje ze prokuratura wykorzysta IP komputerów tych wszystkowiedzących!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. gość #1311199 | 79.191.*.* 30 sty 2014 21:06

  masz sporo racji w tym co piszesz no i spora dotacja poszła dla nich tak na wszelki wypadek było na portalu pewnym ile dostali

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Polityka jest kochana ludzi kładzie na kolana #1308144 | 95.49.*.* 27 sty 2014 21:32

  Pseudo trenerzy pracowali też za darmo tylko Ci, którym tak na tym zależało żeby to padło i żeby wsadzić na minę Pana Artura chodzili i fantazjowali a teraz na stołeczki hops. Dobrzy jesteście w wypisywaniu na innych. Ktoś myślący LOGICZNIE dobre pytanie zadał. Dlaczego wszystko było cacy a nagle buuum? A może ktoś specjalnie wsadził Pana Artura na dzikiego konia z założeniem ,że któregoś dnia z tego siodła do wywali i obarczy wszystkim. Długi były wałkowane latami, długi były wałkowane na sesjach, o długach wiedzieli radni i Ci na wyższych stołkach.Przed Panem Arturem drużyna była na pierwszym miejscu w MLS a nie płacono trenerowi i jakiś obiecanek zawodnikom. Temat był wtedy poruszany w gazecie. Dlaczego wtedy nikt nie zareagował? Może ktoś ma wycinki z tamtego okresu co było i o czym się pisało. Potem były obiecanki ,że POMOŻEMY tylko niech Pan to przejmie i co? Pomogli ale w zwałce. Moim zdaniem ktoś tu chciał kogoś udupić i to zrobił ale nie swoimi rękami tylko przez inne osoby podpuszczone. Tak to jest jak się mieszka w mieście w którym by coś robić trzeba nisko się kłaniać władzy. A oni zmienili sobie nazwę ,przejęli roczniki które stworzył prezes wcześniejszy(któremu dawali zielone światło na to by je tworzył i obiecywali pieniądze) i teraz maja głosy jakby co. Przykład: 150 dzieci to dwójka rodziców co daje 300 osób. Do tego dołożyć rodziny babcie, dziadków, wujków i przy dobrym porywie wiatrów zrobi się 1.000 głosów przy urnie wyborczej. Polityka !

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. logicznie #1296446 | 217.97.*.* 15 sty 2014 10:49

   Ostatnio stadion służy nam jedynie do parad naszej lokalnej ekipy. A może uchwała o zaoraniu i budowie np. kolejnej BIEDRONY. W końcu w tym nasi władcy sa dobrzy. A swoją drogą to jestem ciekaw kontroli które przeprowadzało miasto. I co? Wtedy było wszystko w porządku? A PAnu Arturowi gratuluję - tylko czego. Czytając Płońszczaka, to tak jak by się czytalo laurkę lub list pochwalny. A tu co - TAKIE PODZIĘKOWANIE za lata CIĘŻKIEJ PRACY. Może teraz nieliczni zaczna patrzeć na Płońsk normalnie, a nie przez różowe okulary.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (23)