Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

W piątek w sklepach rusza Świąteczna Zbiórka Żywności - to będzie Weekend Superbohaterów

2013-11-28 17:32:34 (ost. akt: 2013-11-29 14:02:36)
Są dla nas niewidoczni. Niczym się nie wyróżniają. I nikt nie spodziewa się, czego mogą dokonać.  URATOWAĆ ŚWIĘTA 2,5 MLN POLAKÓW. Olej, cukier,  ryż , konserwa  i czekolada – Którego Superbohatera wybierzesz?

Są dla nas niewidoczni. Niczym się nie wyróżniają. I nikt nie spodziewa się, czego mogą dokonać. URATOWAĆ ŚWIĘTA 2,5 MLN POLAKÓW. Olej, cukier, ryż , konserwa i czekolada – Którego Superbohatera wybierzesz?

Podziel się:

Podziel się zakupami na miarę swojej wrażliwości! Bank Żywności w Ciechanowie organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności w 69 sklepach na terenie Północnego Mazowsza, gdzie przy specjalnie oznakowanych koszach czekać będą wolontariusze. Akcja trafi też do Płońska oraz Raciąża. Do jakich sklepów?

Świąteczna Zbiórka Żywności ma wymiar ogólnopolski - akcja zorganizowana jest w 3 500 sklepach spożywczych w całej Polsce. Ciechanowski Bank Żywności przeprowadza zbiórkę w Ciechanowie, Mławie, Płońsku, Pułtusku, Przasnyszu, Makowie Mazowieckim, Nasielsku, Chorzelach i gminie Chorzele, Raciążu, Glinojecku, Winnicy, gminie Opinogóra Górna, gminie Gołymin Ośrodek, gminie Sońsk.

Sklepy Płońsk:
TESCO, ul. Rzemieślnicza
MarcPol, ul. Wyszogrodzka
BIEDRONKA, ul.19 Stycznia
BIEDRONKA, ul. Rutkowskiego
BIEDRONKA, ul. Młodzieżowa
Polo Market, ul. Grunwaldzka
Polo Market, ul. Kolejowa
CARREFOUR,ul. Północna
VIGAR, ul. Warszawska
Market GRAM, ul. Młodzieżowa

Sklepy Raciąż:
BIEDRONKA, ul. Błonie
Polo Market, ul. Kościuszki

„Olej, ryż, cukier, konserwy i inne produkty są naszymi superbohaterami. Chcemy przekonać potencjalnych darczyńców, że zwykłe produkty mogą mieć niezwykłą moc i są szczególnie potrzebne na święta. 15 tys. podopiecznych naszych organizacji nie stać na świątecznie zastawione stoły - mówi Dorota Jezierska Prezeska Fundacji Bank Żywności w Ciechanowie. - W ubiegłym roku zebraliśmy na Północnym Mazowszu około 17 300 kilogramów żywności. Pomoc z akcji trafiła do wielu osób, ale w tym roku potrzeby są dużo większe, warto by najubożsi mogli z niej korzystać również po świętach”.

W tegoroczną zbiórkę organizowaną przez Bank Żywności w Ciechanowie zaangażowało się około 1000, a w całej Polsce aż 52 000 wolontariuszy. Od piątku do niedzieli będą pomagać w organizacji akcji jako koordynatorzy zbiórki w sklepie, kierowcy, osoby odpowiedzialne za rozdawanie ulotek, odbieranie i sortowanie żywności. Wolontariusze pomagają też po akcji. W magazynie Banku Żywności pomagają w sortowaniu, ważeniu oraz dystrybucji produktów.

http://i.wm.pl/00/05/23/56/f/bank-zywn-zajawa-1266644.jpg

Nasza akcja jest niezwykle prosta i skuteczna. Zbieramy wyłącznie żywność, podstawowe produkty, których koszt to najczęściej kilka złotych. Razem zebrane i przekazane najuboższym stanowią jednak wyjątkowy i bardzo wartościowy dar. Liczę, że każdy klient w sklepie, w ten weekend wybierze swoich superbohaterów i przekaże produkty wolontariuszom Banków Żywności – zachęca Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Do 31.12. Świąteczna Zbiórka Żywności w Internecie
Na stronie internetowej www.bankizywnosci.pl uruchomiono 2 sklepy internetowe. W każdym z nich w prosty sposób, typowy dla zakupów internetowych można wybrać produkty na rzecz akcji. Olej, ryż, cukier i inne produkty można kupić bez wychodzenia z domu. Zaangażowane w akcję internetową sieci Piotr i Paweł oraz Tesco dostarczą zakupione produkty do Banków Zywności.

Do 31.12. SMSy o treści: POMAGAM można wysyłać na nr 75365 (5 ZŁ+VAT). Dziękujemy operatorom za wsparcie akcji. Każdy SMS to pomoc dla Banków Żywności w organizowaniu transportu i poprawa warunków do przechowywania żywności.

(nadesłała Dorota Jezierska, prezes Zarządu Fundacji Bank Żywności w Ciechanowie)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB