Wtorek, 18 września 2018. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Pielgrzymi pomagali Ali – do puszek wrzucono kilka tysięcy złotych – wielkie dzięki!

2013-09-23 21:21:52 (ost. akt: 2013-09-29 19:37:14)
Wolontariusze z KSM-u w trakcie zbiórki pieniędzy na rzecz Ali z Płońska

Wolontariusze z KSM-u w trakcie zbiórki pieniędzy na rzecz Ali z Płońska

Autor zdjęcia: Dawid Turowiecki

Podziel się:

Serca uczestników sobotniej pielgrzymki do Rostkowa momentalnie otworzyły się, kiedy ze sceny opowiedzieliśmy krótką historię 16-letniej płońszczanki, walczącej dzielnie z przeciwnościami losu.

Alicja była bohaterką wielu naszych artykułów. Dziewczyna ciężko zachorowała, a większość swojego młodego życia spędza w szpitalu. Dzisiaj Ala, po trzech tygodniach, pojawiła się w domu. Na chwilę, jutro wraca już na oddział. Widzieliśmy się wieczorem. Razem z mamą jest wdzięczna wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na nieszczęście drugiego człowieka. Dziękuje tym, którzy zaangażowali się w pielgrzymkową akcję zbiórki pieniędzy na spełnienie jej wielkiego marzenia – zakupu protezy nogi i wybrania się na dłuższy spacer…

Rostkowo odwiedziło w sobotę około ośmiu tysięcy młodych ludzi; dzieci i młodzież z diecezji płockiej i diecezji sąsiadujących. Historia Ali uczy patrzenia z pokorą na życie i powinna być świadectwem bezinteresownej pomocy osobie, która znalazła się w potrzebie. Tak też było podczas pielgrzymki. Pątnicy bez zawahania sięgali po kieszonkowe, by wrzucić je do puszek wolontariuszy z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Obojętność przegrała ze świadomością uczestników pielgrzymki, że jutro ktoś inny może stanąć na miejscu Alicji.

Dziś otworzyliśmy puszki. Suma jaką udało się zebrać to 5 tys. zł!

http://i.wm.pl/00/04/91/12/n/p1460647-1214668.jpg

Chciałem osobiście podziękować tym, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie: ks. biskupowi Piotrowi Liberze za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki, ks. Jarosławowi Mokrzanowskiemu z Wydziału Duszpasterskiego Kurii Płockiej za to, że jest i służy radą, Miejskiemu Centrum Kultury (na pierwszym planie z żywiołową Kasią Ornarowicz, obecną ze mną w Rostkowie), które chętnie i aktywnie wsparło akcję NKP, proboszczowi parafii św. Maksymiliana Kolbe Zbigniewowi Sajewskiemu, siostrom ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa z Rogozina na czele z siostrą Ritą i Aldoną, ks. Łukaszowi Chruścielowi i paniom Kasi i Ani z parafii św. Michała Archanioła za niezawodny transport, wspaniałym wolontariuszom z KSM-u i tym wszystkim, którzy dostrzegli puszkę w ich dłoniach.

Dawid Turowiecki

***

Już w najbliższą sobotę podczas I Ogólnopolskiego Turnieju Boksu Amatorskiego w Płońsku przeprowadzona zostanie aukcja charytatywna na rzecz Alicji (hala sportowa w Płońsku, godzina 16, wstęp wolny).

***

Po raz kolejny Gimnazjum Publiczne nr 2 w Płońsku pomaga Alicji - absolwentce szkoły walczącej z nowotworem.
Podczas obchodów Dnia Patrona Miasta nauczyciele ze szkoły prowadzić będą zbiórkę pieniędzy, aby pomóc Alicji zrealizować jej marzenie o ...spacerze na własnych nogach.
Pomóżcie nam pomóc Alicji. Nauczyciele-wolontariusze oczekiwać bedą na wszystkich płońszczan, którzy zechcą wspomóc Alicję, wrzucając ,,grosz" do puszek kwestarskich już 29 września.
Nauczyciele Gimnazjum Publicznego nr 2 w Płońsku

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ewa #1203657 | 83.144.*.* 24 wrz 2013 07:59

    Wielkie DZIĘKUJEMY dla uczestników sobotniej Pielgrzymki Dzieci i Młodzieży do Rostkowa Dzięki Waszemu zaangażowaniu i ogromnym sercom subkonto Alicji w http://www.siepomaga.pl/f/fundacja-siepo maga/c/966 powiększy się o kolejną kwotę. Każda wpłata ma wagę najcenniejszego z kruszców, bo podarowana jest z potrzeby serca.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz