środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Dla Ali...

2013-08-31 12:19:58 (ost. akt: 2013-09-09 13:24:02)
Błyskawicznego powrotu do zdrowia i spełniania marzeń Alu, szczególnie tego jednego:)

Błyskawicznego powrotu do zdrowia i spełniania marzeń Alu, szczególnie tego jednego:)

Autor zdjęcia: DT

Podziel się:

To było szczególne pożegnanie lata z MCK-iem. Jego Bohaterką stała się płońszczanka Alicja, której historię nasi Czytelnicy już poznali. Dziewczyna wczoraj skończyła 16 lat. Był tort, odśpiewano ,,Sto lat”, muzyczna gwiazda wieczoru zespół YAKA BAND zadedykował jubilatce jedną z piosenek. Życzyć tylko sobie można, by w akcję pomocy Ali zaangażowało się jeszcze więcej osób dobrego serca. To nasze marzenie…

(…) Patrzymy z wiarą i nadzieją w przyszłość, jednak przed nami długa i kosztowna rehabilitacja, po której chciałabym zakupić protezę, aby Alicja mogła choć po części wrócić do życia sprzed choroby (…) – pisze mama Ali, Pani Iwona.

W grę wchodzi 160 tys. zł, bo na tyle szacuje się koszt nowoczesnej protezy. 160 tys., dzięki którym spełni się obecnie największe marzenie płońszczanki – wyjście na spacer…

Piątkowe przedsięwzięcie MCK-u i Płońskiego Centrum Wolontariatu, które zyskało nazwę ,,Cegiełka dla Alicji” pozwoliło zasilić konto płońszczanki w Fundacji Siepomaga sumą 2395 zł. Przed imprezą oczami wyobraźni widzieliśmy kwotę o wiele większą, ale najważniejsze, że jeden z kolejnych kroków ku szczęściu Ali został zrobiony. I za to należy się szacunek wszystkim tym, którzy wczoraj w geście solidarności przyszli na dziedziniec Domu Kultury i skierowali dłoń w stronę czerwonych puszek.Niespodzianką dla Alicji był w piątkowy wieczór urodzinowy tort, przekazany osobiście na ręce wzruszonej jubilatki i jej mamy przez osobę, która kupiła największą liczbę cegiełek.

- To dopiero początek, nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Już zgłaszają się przedsiębiorcy z prośbą o numer konta – przyznaje Elżbieta Wiśniewska, szefowa MCK-u.

Wiemy również, że 28 września podczas I Ogólnopolskiego Turnieju w Boksie Amatorskim, który odbędzie się w płońskiej hali sportowej, organizatorzy przeprowadzą aukcję charytatywną na rzecz Alicji.

Dawid Turowiecki

Pomóż w leczeniu Alicji

Na rzecz Alicji można przekazać darowizny. Oto numer konta, na które można je wpłacać:
Fundacja Dzieciom ,,Zdążyć z Pomocą”
Ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Nr konta Oddział w Warszawie 15106000760000331000182615
Tytułem: 14986 Wiśniewska Alicja Zuzanna – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

***

Podczas piątkowego ,,Pożegnania lata z MCK-iem” przypomniano w formie fotorelacji o inicjatywach, które zorganizowano w ramach akcji Coolturalne wakacje. I bez dwóch zdań było cool!

Oprócz fotorelacji podsumowującej działania letnie MCK, zabaw z chustą, talerzy cyrkowych i dużych baniek mydlanych dla dzieci prowadzona była zbiórka publiczna połączona ze sprzedażą cegiełek o wartości 5 i 10 złotych na leczenie i rehabilitację Alicji, cierpiącej na nowotwór złośliwy kości. Komitet organizacyjny przy Centrum Wolontariatu w MCK w ramach zbiórki od godz. 18-22 zebrał 2395 złotych, które przekazano na wsparcie leczenia Alicji - informuje MCK.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jezu #1186426 | 83.6.*.* 31 sie 2013 22:13

    160000! Za taką sumę można kupić kawalerkę w stolicy. Życzę z całego serca, żeby się udało uzbierać tę kwotę jak najszybciej ale to potrzebne chyba działania na szerszą skalę niż lokalnie. Trzymaj się dziewczyno, masz mnóstwo siły i przyjaciół, nawet wśród obcych ludzi. Damy radę, musimy!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz