Zmiana proboszcza w parafii św. Michała Archanioła w Płońsku - z życia Kościoła

2013-06-06 11:39:20 (ost. akt: 2013-06-11 09:35:15)

Po 11 latach zarządzania ,,starą" parafią ks. kan. Edmund Makowski żegna się z urzędem proboszcza. Od 1 września jego obowiązki przejmie ks. kan. Marek Zawadzki, dotychczasowy proboszcz Parafii Katedralnej w Płocku.

Ustępujący z funkcji proboszcza płońskiej parafii ks. kan. Edmund Makowski

Ustępujący z funkcji proboszcza płońskiej parafii ks. kan. Edmund Makowski

Autor: DT ARCHIWUM

Proboszcz Edmund Makowski odchodzi po wakacjach. W ostatnich dniach wprowadził do parafii relikwie błogosławionego Jana Pawła II. Można napisać, że to podniosłe wydarzenie symbolicznie zamyka jego posługę jako proboszcza w naszym mieście. Przypomnijmy, że ks. Edmund administrował Kościołowi parafialnemu pw. Wniebowzięcia NMP od roku 2002.

Dzisiaj przed południem diecezja płocka poinformowała, że Biskup Płocki Piotr Libera mianował od 1 września Ks. Kan. dr. Marka Zawadzkiego (na zdjęciu poniżej - red.), proboszcza parafii pw. św. Zygmunta w Płocku proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku. (red)

O nowym proboszczu:

Ks. Kan. dr Marek Krzysztof Zawadzki

http://i.wm.pl/00/04/44/78/f/kskanproboszczmarekzawadzkiurodziny13042013naslajder-1101346.jpg

Ur. 14 kwietnia 1952r. w parafii św. Stanisława Kostki, Płock

Wyświęcony na kapłana 12 czerwca 1977 r.

Proboszcz Parafii Katedralnej od 5 lipca 2009 r.

Dziekan Dekanatu Płock-Zachód od 15 października 2009 r.

Inne funkcje kościelne pełnione w diecezji:

- Diecezjalny Referent Duszpasterstwa Samorządowców i Kombatantów (od 2009 r.)

- Kapelan Obwodu Płockiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (od 2009 r.)

- Spowiednik kleryków WSD w Płocku (od 2009 r.)

- Penitencjarz Kapituły Katedralnej Płockiej (od 2011 r.)

- Członek Komisji Głównej 43. Synodu Diecezji Płockiej (od 2012 r.)

- Członek Komisji ds. Nowej Ewangelizacji 43. Synodu Diecezji Płockiej (od 2012 r.)

Odznaczony godnością Kanonika Gremialnego Kapituły Katedralnej Płockiej w 2011 r.

(za katedraplocka.pl)

Komentarze 11 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj swój komentarz

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

  1. Inka #1188236 | 46.174.*.* 02-09-2013 20:34

    Szacunek dla Ks. MAkowskiego, dużo zrobił dla Parafii, wstydzcie się którzy go niesłusznie biczujecie.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. on.. #1185259 | 79.188.*.* 30-08-2013 10:48

    ksiądz M. Zawadzki to szanowany czcigodny człowiek.... wspaniała osoba.... zegnamy go w Płocku z żalem... będziemy go nadal duchowo w modlitwie wspierać...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. olo #1108800 | 217.97.*.* 10-06-2013 09:37

    O jakich działkach piszecie, czyżby nowa aferka z udziałem naszych władców, teraz we współpracy z nadwornym proboszczem? A to prawda, że były proboszcz zamieszka na parafii, już współczuję jego następcy. To nieetyczne, ale Makowski widac tego nie rozumie. W Płocku jest przecież dom emeryta. Ale to nie dla arystokracji prawda. A może niech zamieszka u burmistrza, tak się razem wspierali. Ja głosuję za niewyrażaniem zgody na taki stan. Nowy proboszcz, nowy porządek. Może coś się zmieni w naszej parafii. Bo obecnie nie wiadomo czy było się na mszy, czy na wiecu wyborczym burmistrza.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Parafinin #1106383 | 46.174.*.* 07-06-2013 12:33

    Hmmm taki finał afery działkowej...!!! Kto słyszał to wie... Sprzedał działki parafii a kasa sobie... :P

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  5. krzyzyk na drogę. #1105895 | 46.169.*.* 06-06-2013 21:10

    krzyzyk na drogę.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  6. Kasik #1105889 | 109.243.*.* 06-06-2013 20:56

    :(( Nowy Proboszcz nie wygląda na sympatycznego. Szkoda NAszego Proboszcza Makowskiego bo to w porządku człowiek.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  7. ola #1105888 | 109.243.*.* 06-06-2013 20:55

    szkoda bo już przyzwyczaiłam się do Naszego Proboszcza, dużo zrobił jak nikt inny dotąd. I ogólnie sympatyczny Ksiądz

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  8. drazsyr51 #1105641 | 83.6.*.* 06-06-2013 15:26

    NAstępny na wikt i opierunek dla naszego drogiego Burmistrza .

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  9. Czy #1105621 | 178.42.*.* 06-06-2013 15:00

    w związku z tą zmianą jest szansa na zdemontowanie złotych orłów, chroniących niczym sfinksy wjazdu na teren kościoła?

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. noR #1105474 | 83.9.*.* 06-06-2013 12:37

      żegna się z urzędem proboszcza. sic! Czytanie ze zrozumieniem.

      Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. Adam #1105454 | 89.75.*.* 06-06-2013 12:09

      Żegna się? Przecież jest napisane, że będzie dalej mieszkał w parafii, ale już jako emeryt... Oj sensacji szukacie jak zawsze albo problemy z czytaniem ze zrozumieniem...