Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Kreatywne spotkanie z pomysłem na przedszkola

2013-03-15 12:46:41 (ost. akt: 2013-03-15 12:57:04)
Spotkanie miało zainteresować dyrekcję płońskich przedszkoli i same przedszkolanki pomysłem na Przedszkole XXI wieku. W konferencji wziął również udział burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik - kliknij na foto, aby powiększyć

Spotkanie miało zainteresować dyrekcję płońskich przedszkoli i same przedszkolanki pomysłem na Przedszkole XXI wieku. W konferencji wziął również udział burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik - kliknij na foto, aby powiększyć

Autor zdjęcia: DT

Podziel się:

P21 to skrót, który idzie w parze z ,,Twórczym Przedszkolem XXI wieku”. W poniedziałek nasze nauczycielki od wychowania przedszkolnego bliżej zapoznały się z pomysłem projektu edukacyjnego.

Do Przedszkola nr 5 na konferencję przyjechał jeden z głównych autorów projektu – Piotr Kaja. Zachęcał do udziału w nim szerokie grono miejscowych przedszkolanek, które wysłuchały na czym polega owa inicjatywa i co daje ona przedszkolom, głównie ze wskazaniem na maluchów.

Gość spotkania postawił kluczowe pytanie, czy przedszkola w Polsce są przygotowane na przyjęcie dzieci urodzonych w XXI wieku, czy nadążają za zmianami jakie niesie współczesny świat.

Piotr Kaja na przykładzie filmu ,,Karate Kid” pokazywał dyrektorkom i nauczycielkom z płońskich przedszkoli czym jest edukacja. Jackie Chan staje się mentorem dla chłopca, ucząc go dyscypliny, cierpliwości, czy też wytrwałości. Pozytywne efekty wspólnej pracy nie przyszły od razu, potrzeba było czasu, ale opłaciło się. Podczas wspólnych treningów, pomiędzy uczniem i nauczycielem zrodziło się zaufanie, które zaowocowało przyjaźnią.

- Maturę można powtórzyć, przedszkola już nie – twierdził twórca projektu P21. – Dziecko dwa razy nie będzie miało czterech lat. Jeśli w tym momencie coś przeminie, czegoś nie zrobimy, to nie ma do tego powrotu. Na początku drogi nie stać nas na błędy – dodawał Piotr Kaja, prezentując zebranym paniom trochę inne podejście do przedszkolaków i metod pracy z nimi.

Czy nasze środowisko przedszkolne weźmie udział w projekcie, czas pokaże. Na razie pod tym linkiem możecie poczytać o szczegółach, w tym i celach, P21: https://www.p21.edu.pl/

(DT)

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zamalujcie tego gościa w krawacie bo na wy... #1024666 | 95.49.*.* 15 mar 2013 22:13

    Burmistrz teraz we wszystkim bierze udział w czym się da. Nawet organizują 15 urodziny hali sportowej ha ha ha przecież kasy nie było i co teraz nagle jest na wszystko?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Zainteresowany #1024035 | 89.250.*.* 15 mar 2013 13:00

    Ciekawe, o co tu naprawdę chodzi?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz