Poważna skarga na dyrektorkę Gimnazjum nr 2 - Joanna Szczepańska czeka na wyjaśnienie sprawy

2013-01-29 11:33:41 (ost. akt: 2013-02-05 14:57:51)

Jedna z nauczycielek Gimnazjum Publicznego nr 2 w Płońsku złożyła oficjalną skargę na dyrektorkę tej placówki. W trzystronicowym piśmie padają zarzuty dużego kalibru, choć nie są one potwierdzone żadnymi przykładami. Sprawa trafi teraz na tapetę komisji rewizyjnej.

Na zdjęciu Joanna Szczepańska odbierająca z rąk burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika wyróżnienie na Dzień Nauczyciela

Na zdjęciu Joanna Szczepańska odbierająca z rąk burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika wyróżnienie na Dzień Nauczyciela

Autor: DT ARCHIWUM

Skarga jednej z nauczycielek z 20-letnim stażem, pracującej w szkole przy Wolności na pełnym etacie, stała się przedmiotem dyskusji radnych miejskich, w ręce których trafiło owe pismo.

Adresowane jest ono do burmistrza Płońska. Jeden z członków komisji, radny Andrzej Ferski, twierdzi, że ,,rewizyjna” nie ma żadnych możliwości, aby przeprowadzić kontrolę w tejże sprawie.

Prawnik wyjaśniła jednak, że skierowanie skargi do komisji rewizyjnej jest prawidłowe bo zgodnie z kompetencjami to ta komisja przygotowuje do rozpatrzenia stanowisko dla rady miejskiej, która poddaje je pod głosowanie i w drodze uchwały określa, czy skarga jest zasadna, czy też nie.

- To nie pierwszy przypadek, kiedy prawo rozbiega się z logiką – stwierdzał podczas sesji radny Władysław Kuciński. – Wtedy będzie to sensowne, jeżeli poznamy stanowisko burmistrza, który w toku tego postępowania będzie zapoznawał się ze stanowiskiem drugiej strony, czyli pani dyrektor.

- Komisja ma oczywiście prawo, jeśli będzie uważała za stosowne, przeprowadzić na tę okoliczność rozmowę z burmistrzem – uzupełniała pani mecenas, dodając też, że skarżąca powinna doprecyzować stawiane dyrektorce z ,,Chrobrego” zarzuty.

Radny Krzysztof Tucholski zaznaczał, że nie jest to już pierwsza skarga, która wpłynęła na szefową ,,Dwójki”.

– Tu są poważne zarzuty, coś złego dzieje się w tej szkole – mówił Tucholski. – A może wśród pracowników tejże placówki oświatowej przeprowadzić anonimową ankietę? – proponował. - Wiadomo, że ludzie boją się mówić w obawie przed utratą pracy.

Burmistrz apelował do radnego, aby z ocenami poczekał do wyjaśnienia sprawy, dodając: - Przykro mi, ale odnośnie skargi nie zastąpię komisji rewizyjnej.

http://i.wm.pl/00/03/97/07/n/p1330949-988157.jpg

Pierwsza strona skargi jednej z pracownic płońskiego gimnazjum na przełożoną

We wtorek rozmawialiśmy z dyrektorką Gimnazjum nr 2, która twierdzi, że oficjalnie o niczym nie jest jeszcze poinformowana.

– Nie byłam jeszcze zapraszana na zapoznanie się z treścią tej skargi, ani na rozmowę w tej sprawie – przyznaje Joanna Szczepańska, choć pismo zapewne musiała już widzieć. – Bardzo mi zależy, aby zostało to wyjaśnione przez kompetentne organy, które zajmą obiektywne stanowisko. Osoba skarżąca może pozwolić sobie na wiele, ale ja, jako pracodawca, nie mogę wypowiadać się na tematy, które wynikają też jakby ze stosunku pracy tej pani. Sprawa zarzutów stawianych przez jedną osobę nie może nigdy przekreślić tego, co rzeczywiście robi się w szkole i jaka jest o niej opinia – dodaje dyrektorka płońskiego gimnazjum.

Do sprawy będziemy wracali…

Dawid Turowiecki

Komentarze 162 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

 1. obserwator kolejny #984046 | 178.42.*.* 10 lut 2013 19:43

  Czyli w innych szkołach (też ludzie burmistrza) jednym słowem sielanka dobre sobie a słyszałam prywatne wypowiedzi pracowników , że jest zgoła zupełnie inaczej

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. obserwator #981392 | 95.49.*.* 8 lut 2013 12:17

  Szczańska się nie podoba Szcześnieska tez się nie podobała bo twardo prowadziła szkolę opozycja z rady najlepiej jak by wstawiła swojego dyrektora i to we wszystkich szkołach zawsze komuś coś się nie będzie podobało tak już jest w naszym pięknym kraju będzie inny tez będzie żle bo nie z tej opcji politycznej

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. pan samochodzik #979517 | 178.42.*.* 6 lut 2013 21:17

   proszę się nie czepiać pana samochodzika nik jest nowy pan samochodzić a nie pan samochodzik

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. DO PANA SAMOCHODZIKA #978534 | 79.191.*.* 6 lut 2013 07:34

    Głupstwa wypisujesz! Jeśli przez 8 godzin byłaby w bibliotece, to kiedy kierowałaby szkołą. To jest jej zasadnicze zadanie. Dyrektor ma tylko kilka godzin np. lekcyjnych, czy w bibliotece a może nawet, za zgodą organu prowadzącego, ich wcale nie mieć.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. pan samochodzić #978043 | 89.67.*.* 5 lut 2013 19:19

    W bibliotece Pani Dyrektor powinna być przez 8 godzin.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. pracujący!!!! #977416 | 46.170.*.* 5 lut 2013 12:39

     Skoro już mowa o p. dyrektor to bardzo proszę rozliczyć ją i sprawdzić jak procuje w bibliotece szkolnej w której ma obowiązek wypracowania kilku godzin w tygodniu.... Należy w tym celu porównać wpisy w jej dzienniku obecności z zapisem monitoringu szkolnego i sprawdzić czy w owych godzinach faktycznie przebywała w bibliotece szkolnej!!! Bo innych nauczycieli bardzo skrupulatnie potrafi rozliczyć z pracy, a chyba nie jest świadoma że inni też ją obserwują! oczywiście znając życie zapisy z monitoringu już się pokasowały :-)

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. tak bo ONA TAKA NIESKAZITELN A #977049 | 95.49.*.* 4 lut 2013 23:07

     Oprawcie w ramy i ustanówcie Dzień Pani Dyrektor Szczepańskiej, najlepiej w rocznicę etycznego konkursu z 2005r.

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    3. Baśka44 #977013 | 89.229.*.* 4 lut 2013 22:22

     A po wiośnie będzie lato - to też wina Szczepańskiej

     Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    4. wiosenny zając #976982 | 79.191.*.* 4 lut 2013 21:51

     uwaga za 3 tygodnie będzie wiosna czyja wina Szczepańskiej

     Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     1. Ima #976838 | 178.42.*.* 4 lut 2013 19:49

      jest Kodeks Etyczny Nauczyciela,wtedy obowiązuje on 2 strony,dyrektora zwłaszcza,tak jak prawnika,lekarza dziennikarza...

      Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

     2. mira c.d #976654 | 46.174.*.* 4 lut 2013 17:32

      . Od nas, nauczycieeli wymagaja nieco więćej, nie siegajmy dna. A co z etyką tych, którym przyszło zasiadac w tej "komisji"? Zawsze mi powiadano, że dyrektorem sie bywa i tak w rzeczywistości jest. Skoro nie mam prawa do powoływania "komisji etyki" to jej nie powołuje i nie strasze ludzi. A jesli nawet owa "komisja" uzna, że ktoś zachował się nie tyle nieetycznie, co niewłaściwie, bo swoje zdanie, to co? ano to, że żaden dyrektor nie ma prawa jako podstawy zwolnienia podać, że "komisja tak uznała" Komisja na podstawie obecnie obowiązujących przepisów nie ma żadnej mocy prawnej, jest bytem utworzonym na potrzeby konkretnych osób .A skoro dyrektor nie może poradzic sobie z nauczycielami bez "komisji" to poddaje pod watpliwość jego umiejetności jako dyrektora. Ach siegneliśmy chyba dna, szkoda, że to wszystko obserwuja nasi uczniowie. I skąd tu brac przykład, skoro szkoła juz nim nie jest?

      Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

     3. mirka #976653 | 46.174.*.* 4 lut 2013 17:31

      Jestem dyrektorem z 20 letnim stażem dyrektorskiem, nie z Płońska dla ułatwienia. Nie chce oceniać niczyjej pracy, ani nauczycieli, ani dyrektora. Do tego powołane są odpowednie organy. Nie mniej jak czasami patrzę i słucham, co czynią moi koledzy dyrektorzy, to czasami zastanawiam się skąd tyle pomysłow z "kosmosu" Rozumiem, że dyrektor chce pozbyc się niewygodnego pracownika, ale głosu sumienia nikt nie zagłuszy. Nie mozna karać za to, że ktos ma swoje zdanie,że chce byc traktowany jak człowiek, bez względu na to skad pochodzi i co robi. Wszyscy, ci którzy maja jakies kompleksy, bądź czegoś sie obawiają dziwnym trafem powołują twory typu "Komisje etyki" cóż za nieetyczny twór, który ma zastraszać i uciszać podwładnych. Żaden przepis prawny nie daje dyrektorowi szkoły, burmistrzowi, prezesowi i innymi typkom powoływania takiej komisji. Na jakiej niby podstawie? czy nauczyciele i inni sa az tak nieetyczni że komsija niezbędna? czy ten twój nie jest potrzebny tylko dla ochrony dyrektorów!nikt i nic nie daje uprawnień do powływania takich "komisji". Pytam jakim prawem? kto daje az takie kompetencje dyrektorom?nie wystarczy kodeks pracy dla nieetycznych, trzeba własne "przepisy i zapisy" tworzyć? na potrzeby konkretnych osób? Nigdy nie powołałam takiej komisji, bo to świadczy o braku elementarnej wiedzy z zakresu prawa oraz wychodzenia z przekonania ze zatrudniam samych nieetycznych ludzi w zakładzie. Chyba ze tak jest! Dziwie się że nauczyciele ludzie wykształceni dadzą sie tak zmanipulować, wiem, że trudno o prace, że godzin nie ma w szkołach, ale to nie powód, żeby pozwolić się tak ośmieszać.

      Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

      1. Moim zdaniem #976340 | 217.97.*.* 4 lut 2013 14:30

       A właśnie. Może nowy rzecznik Pana Burmistrza wypowie się w tej sprawie. Tak jak PAni Wiśniewska w sprawie PAni Banasiak. Też chętnie obejrzę zdjęcia z imprez socjalnych w tejże szkole. Łatwo w czyimś oku widziec zadrę, tylko nie belkę w swoim. Prawda - Pani Dyrektor MCK Wiśniewska Elżbieto. Ale to już PAni nie dotyczny. Pani z zawodu też jest "dyrektorem". Biedne jest to nasze miasto. Biedni ludzie, ale cóż, sami ich wybraliśmy. Jak długo to jeszcze potrwa. Ile jeszcze takich lokalnych aferek musi wybuchnąc, żeby lokalni włodarze przejżeli na oczy. Najgorsze jest to, że oni żyją w przeświadczeniu bezkarności. Zero krytycyzmu. Pełna lojalnośc. A gdzie jest sumienie? Z tego przyjdzie się kiedyś rozliczyc. Nigdy nie stajecie twarzą w twarz w lustrze. Co wtedy do siebie mówicie. Gdzie wasze zwykłe ludzkie człowieczeństwo. Czy już i spowiedź sobie podporządkowaliście i wystarczy wam słowo "odpuszczam", a gdzie mocne postanowienie poprawy i żal za krzywdy wyrządzone bliźniemu. Ludzie bez sumienia!

       Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      2. zagadka #976326 | 178.42.*.* 4 lut 2013 14:23

       jest propozycja wycieczki z funduszu socjalnego ,można zwiedzić" Panoramę Racławicką" , można też kopalnię złota w Złotym Stoku ,co wybrał dyrektor z innej mazowieckiej placówki?

       Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      3. Rodzic #976318 | 217.97.*.* 4 lut 2013 14:18

       Spadł temat ze strony głównej. To nic. Zauważyłem, że nowy materiał w tej sprawie ukazał się na portalu Płońsk 24. Bez publikowania treści skargi. Ale za to z rozszerzonym materiałem - opiniami innych nauczycieli z płońskich szkół. Pewnie tam jest normalnie. Na tym kończę, oczekując profesjonalnego dziennikarstwa w tej sprawie oraz bieżącego informownia nas - zainteresowanych. Pozdrawiam czytających.

       Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      4. Kiedy zobaczymy fotki z wycieczek szkolnych?? #976188 | 217.97.*.* 4 lut 2013 13:07

       Jeszcze nie tak dawno za takie pomówienia i zły ,,sponsoring'' oskarżono i aresztowano byłą dyrektorkę PUP. Była pani rzecznik miasta gromiła na łamach swojej gazety o nieprawidłowościach i złym rozdysponowaniu środków publicznych. Mnóstwo zdjęć z wycieczek urzędników, a tu co? Cisza. Tylko kto na swojego człowieka (czyt. dyrektora szkoły) będzie pisał w prasie i na portalu newsowym o jego wojażach i folwarku, który sobie stworzył i bezkarnie nim zarządza.

       Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      5. rodzic #976151 | 217.97.*.* 4 lut 2013 12:49

       APEL DO RADNYCH ! Nadal obserwuję wpisy dotyczące w/w skargi nauczyciela. Jest to dla mnie jako dla rodzica swego rodzaju novum, nigdy nie podejrzewałem kto tak naprawdę wychowuje nasze dzieci. Te wpisy są wg mnie tandetne, a nawet kary godne. Aktualnie pozostaje mi jedynie zaapelowac do Radnych Płońskich o wnikliwe przeanalizowanie tej skargi oraz sytuacji panującej w szkole. Drodzy Radni wczytajcie się w te wpisy, w głosy osób dramatycznie wołających o pomoc. Przypominam jedynie, że są to Wasi wyborcy. I nie chodzi mi o rejmontowskie "wywiezienie Jagny na taczkach". W tej szkole przebywają nasze dzieci. Kto je wychowuje? Zestresowani nauczyciele, ktorzy "za swoje" muszą się odstresowac i jeszcze się z ty publicznie obnoszą. Wywołany do odpowiedzi, mam szereg pytań, które mam nadzieję że PAństwa Redakcja postawi dyrektorowi tejże szkoły. Pytam zatem: 1. Co za imprezy organizowane są z funduszu socjalnego. Jakiego rodzaju i ile ich było w trakcie zarządzania placówką przez obecną dyrekcję? 2. O jakich wycieczkach mówimy? Gdzie się odbywały, kiedy i kto za nie płacił? Ewentualnie kto do nich dopłacał? Proszę o podanie list uczestników tych eskapad "turystycznych". 3. Proszę o publiczne rozliczenie zasad wypłacania środków finansowych z tzw. funduszu socjalnego za ten okres. Ile i na kogo zostały rozdysponowane te środki. 4. Proszę o publiczne podanie listy osób nagradzanych prze Panią Dyrektor i Burmistrza w w/w latach, z podziałem na poszczególne lata. 5. Proszę również o podanie efektów osiągnię dydaktycznych szkoły - konkretnie w oparciu o konkursy kuratoryjne, a nie samorządowe. Mam prawo domagac się tych danych jako obywatel, a szczególnie jako czytający te komentarze. Dziwię sie Radzie Rodziców, że nic z tym nie robi. Czyżby również była zmanipulowana? Drodzy Radni i Droga Redakcjo, mam nadzieję na wasz obiektywizm i uczciwośc. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

       Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

       1. ima #975945 | 178.42.*.* 4 lut 2013 09:35

        teraz czas na tych z s u m i e n i e m,bo rzeczywiście dyrektor jest w stanie wyeliminować niewygodnego , co nie znaczy "biduli",nadgodziny muszą być równe ,ale wtedy daje się trudne klasy,mechanizm jest podobny,urządza się taką Syberię

        Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       2. ? #975792 | 79.191.*.* 3 lut 2013 22:59

        do Pani skarżącej rozumie że przy takiej wadze oskarżeń ma pani niezbite dowody na potwierdzenie swoich zarzutów ? bo inaczej to prawo działa przeciwko Pani

        Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       3. belfer g2 #975776 | 79.191.*.* 3 lut 2013 22:41

        wreszcie na temat bo poprzednie posty nie koniecznie

        ! - + odpowiedz na ten komentarz

       4. belfer g2 #975581 | 79.191.*.* 3 lut 2013 20:07

        drodzy "wypowiadacze" bo tak was nazwę proponuje zakończyć ten bełkot temat artykułu zamieszczonego jeszcze raz przypomnę cytuje brzmi "Poważna skarga na dyrektorkę Gimnazjum nr 2 - Joanna Szczepańska czeka na wyjaśnienie sprawy" i jeśli ktoś ma życzenie proszę się wypowiadać zgodnie z treścią artykułu proszę nie szargać dobrego imienia 108 letniej szkoły ani jej pracowników ani dzieci tam się uczących to żenujące takimi wypowiedziami odbiegającymi od tematu szargacie dobre imię szkoły , dzieci , rodziców i jej pracowników

        Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       5. Ima #975449 | 83.6.*.* 3 lut 2013 17:54

        no dobrze,ale także ten język "przybłęda"

        ! - + odpowiedz na ten komentarz

       6. zbulwersowana #974895 | 89.229.*.* 3 lut 2013 00:29

        Całkowicie zgadzam się z "panem samochodzikiem". Jeśli ktoś ma nieuzasadnione żale i pretensje do dyrektora szkoły nie powinien szargać dobrego imienia szkoły, na które pracują wszyscy nauczyciele. Pani oskarżająca nie powinna w piśmie powoływać się i pisać o bezpieczeństwie, zdrowiu psychicznym, komforcie pracy i nauki uczniów i pracowników, nie podając żadnych konkretów. Takie brednie wyssane z palca może napisać każdy żądny sensacji i zainteresowania własną osobą.

        Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       7. pan samochodzik #974876 | 178.42.*.* 2 lut 2013 23:56

        o czym wy bredzicie to zakrawa na farsę temat dotyczy skargi a tu widzę zaczynają się prywatne rozgrywki kogoś co kogoś nie lubi itd itd jak czytam te brednie to się nie dziwie że ten kraj jest na skraju nędzy i debilizmu jak ma takich obywateli normalne polak zna się jak zawsze na szkolnictwie , służbie zdrowia , kościele , polityce itd o czym wy tu zaczynacie pisać zwolennicy i przeciwnicy burmistrza i innych proszę sobie w oczka dyskutować lać się po pyskach a nie szargać imię szkoły ponad 100 letniej po prostu banda oszołomów skończcie te tematy jest skarga będzie rozpatrzona przez odpowiednie instytucje APEL DO ADMINISTRATORA portal zawsze uważałem za dobry ale to co tu się wyrabia a wy nie reagujecie dziwię się obraża się ludzi instytucje rzuca oszczerstwa bez poparcia i dowodów żałosne i karalne

        ! - + odpowiedz na ten komentarz

       8. tytuł #974870 | 213.238.*.* 2 lut 2013 23:46

        Autor artykułu grubo przesadził z tytułem. Jaka poważna skarga???Gdzie są argumenty? Tu tylko gołosłowie, żadnych konkretów. Czas zakończyć dyskusję, bo nie ma o czym tu dywagować. Brak choćby 1 konkretnego zarzutu. Dlatego dajmy już spokój. Dobrej nocy-wszystkim życzę.Jest wiele ciekawszych tematów.

        Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       9. Pedagog #974797 | 178.183.*.* 2 lut 2013 21:52

        Oczywiście, komisja etyki powinna być w każdej szkole. Ci co nie znają prawa, nie powinni pouczać zarządzającego, on wie, co robić musi, chociaż nie zawsze mu pewnie na rękę, tak jak słusznie zauważył kolega - dodatkowa praca i papierologia.

        Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

        1. nauczyciel #974775 | 213.238.*.* 2 lut 2013 21:39

         Niezorientowanym wyjaśniam, że komisje etyki winny być w każdej szkole i to nie jest wymysł dyrektora. Gdyby to od niego zależało pewnie nie bawił by się w takie komisje, bo to dodatkowa papierologia. Jeśli komisji takiej w szkołach nie ma, to jest to niezgodne z prawem. Jak widać są tacy dyrektorzy, którzy prawo oświatowe znają. To tylko tak na marginesie, dla laików w tej branży.

         Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

         1. Viki #974773 | 178.183.*.* 2 lut 2013 21:37

          Dajcie już spokój z tymi komentarzami. Do młodzieży trzeba mieć podejście, umieć z nią rozmawiać. Niektórzy nauczyciele nie powinni wykonywać tego zawodu. Brak im poziomu, autorytetu, co szybko wykorzystują uczniowie. A cóż........... dyrektor - niewiele z takimi może. Nasza szkoła zmieniła się i to pod każdym względem, oczywiście - na lepsze. Z pewnością jest to zasługą obecnej dyrekcji. Pani Dyrektor nie wierzymy w te brednie, niech się Pani nie przejmuje - większość z nas - nauczycieli, uczniów i rodziców i tak ma Pani za sobą.

          ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

          1. Belfer #974739 | 188.147.*.* 2 lut 2013 20:53

           Nadgorliwość odbiera niektórym rozum. Kuriozalne w tej szkole było powołanie komisji ds. etyki . I to dla kogo? Dla jednej biedaczki, na którą szuka się haków. Komisja ta, to novum w Płońsku. Ba, nawet ewenement w skali województwa. ,,Demokratycznie'' ją sobie wybrali . Pani dyrektor ma czyste rączki. W razie czego wszystko będzie na członków komisji. Współczuję tej nadgorliwości, bo co się stanie gdy przyjdzie członkom komisji za pewne rzeczy ponieść konsekwencje. Nieznajomość prawa szkodzi podobno ;}

           ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

           1. ? #974679 | 95.49.*.* 2 lut 2013 20:02

            do odwołania p.Szczepańskiej to jeszcze daleka droga. Trzeba ochłonąć i pozwolić władzom przeprowadzić kontrolę i wszystko wyjaśnić.

            Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

           2. nie podszywaj się pod rodzica..... #974598 | 213.238.*.* 2 lut 2013 18:56

            O odwołanie pani dyrektor? A w jakim celu dajesz takie "dobre" rady? Nie ma takiej potrzeby - jak widać, bo do tej pory nikt z nauczycieli nie wpadł na taki pomysł. Żenujące, że te wszystkie "mądrości" wypisuje jedna osoba, Przed przecinkiem, kropką nie stawiaj spacji - Ty, co wszystko wiesz najlepiej. Oj powtórka z gimnazjum by ci się przydała. Powodzenia, mam nadzieję, że matura też jeszcze przed tobą.

            Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

            1. rodzic #974492 | 95.49.*.* 2 lut 2013 17:13

             myślę,że wielu jest wspaniałych nauczycieli w tej szkole , ale... wielu jest takich co pracuję bez wykształcenia np:po licencjacie! Dzieci uczą dzieci . Jeśli p. Dyrektor jest niewinna to na pewno nie musi się niczego obawiać .

             Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

             1. nauczycielka z innej placówki #974422 | 89.239.*.* 2 lut 2013 16:12

              Nie wiem, która strona ma rację. Jeśli prawdziwe są słowa nauczycielki i prawdą jest to, że tylu nauczycieli jest przeciwko pani dyrektor z jakichś uzasadnionych powodów, to czemu nie wystąpicie do organu prowadzącego o odwołanie dyrektora. Regulują to stosowne przepisy . I nie ma co obrzucać się błotem.

              ! - + odpowiedz na ten komentarz

             2. wyboraca #974417 | 46.174.*.* 2 lut 2013 16:08

              Zmienimy Burmistrza to i od razu zmieni się nasze misato.

              Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

             3. nowy #974156 | 89.67.*.* 2 lut 2013 11:38

              Po przeczytaniu wszystkich komentarzy dochodzę do wniosku, że tak naprawdę otoczona ludźmi o takim poziomie intelektualnym, pisząca skargę nie miała wyjścia. Współczuję Pani i powiem na pocieszenie, że prędzej czy później przyjdzie SPRAWIEDLIWOŚĆ (raczej później). Życzę siły. Przyjdą kiedyś lepsze dni i dla tej szkoły i dla Pani. Ale co wtedy zrobią Pani Dyrektor i jej lizusy? No cóż, czas pokaże, może będą zmuszeni do poszukania sobie nowej pracy.

              Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

              1. obserwator #974145 | 95.49.*.* 2 lut 2013 11:28

               Przeczytałem, przypadkiem o skardze na dyrektorkę gimnazjum, zerknąłem na komentarze i nasunęła mi się refleksja (zaznaczę, że nie jestem związany ze środowiskiem nauczycielskim) dlaczego w ludziach jest tyle jadu, zawiści. Myślę, że komentarze piszą pracownicy tejże placówki i są one w większości na bardzo niskim poziomie. Skoro jedna z n-lek napisała skargę bezpodstawnie, to nie trzeba stawać w obronie p. dyrektor, bo prawda zwykle obroni się sama, z drugiej jednak strony, jaki miałaby cel n-lka szkalując dyrektora bezpodstawnie? jak dla mnie bez sensu. Myślę, że jest coś na rzeczy i warto aby sprawą zajęły się kompetentne organa.

               Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

              2. Polowanie na czarownice #974078 | 213.238.*.* 2 lut 2013 10:05

               Jarząbek jest już nudny. Siedzi w swoim ukryciu i tylko poluje...Jak ktoś dobrze o Szczepańskiej napisze, to on atakuje. Człowieku nie masz wyłączności i nie znasz prawdy, Daj się ludziom wypowiedzieć, bo w tych oskarżeniach jesteś SAM. Tyle twojego co tu sobie poszczekasz.

               ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

               1. Aż się spłakałem za te paszkwile #973964 | 79.191.*.* 2 lut 2013 02:22

                Czasem, aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza, dla naszego klubu, prezes Ochudzki Ryszard, naszego klubu “Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!

                Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

               2. Antoni #973860 | 46.174.*.* 1 lut 2013 22:10

                Przecież przykład zawsze idzie z góry. Ta Pani uczy się od swego Wodza. On ma ludzi za nic, więc ona również. Ona mu wierna więc ze strony Wodza jej nic nie grozi. Oto płońskie Wilkowyje.

                Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

               3. pan samochodik #973853 | 95.49.*.* 1 lut 2013 22:08

                proponuje aby administrator portalu usunął wszelkie kom w tej sprawie bo zaczyna się robić mało ciekawie a przypominam tak naprawdę nikt nic nie wie nie zna treści skargi itd płoński grajdołem jak zawsze daje o sobie znać tym powinny zająć sie powołane do tego instytucje nic nie ruszone a ludki już wydały wyroki apel do administratora usunąć to wszystko i tyle

                Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                1. Anka #973728 | 89.229.*.* 1 lut 2013 20:22

                 jak czytam te wszystkie Wasze opinie to niedobrze się robi, jak ze skarajności w skarjność popadacie!!! o czym wy piszecie - LUDZIE!!!!!!! opamiętajcie się, zaczeło sie od pani z gim. która napisała "bezpodstawną" skargę, a przechodzicie do oskarżania Pani Dyrektor... to chore!!! jak możecie bezpodstawnie osądzać ludzi!?! zanim oskarżycie kogoś, zacznijcie sami od siebie!!! Jedna osoba oskarża Panią Dyrektor, a wy w większości Panią Dyrektor - macie podstawy? To że ktoś nie lubi kogoś to już inna sprawa... Skoro takie macie pretensje do Pani Dyrektor Szczepańskiej to dlaczego do tej pory nikt inny nie napisał skargi?!? Ludzie opamiętajcie się!!! bo mam wrażenie, że na tym forum tylko jedna osoba ciągle oskarża Panią Dyrektor pod różnymi podpisami!!!

                 Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                2. pan samochodzik #973533 | 95.49.*.* 1 lut 2013 17:50

                 Ale jeśli komuś nie pasuje nie podoba się zakład pracy czy kierownik można zmienić na inny jeśli tak tu jest żle to czemu ta Pani jeszcze tu pracuje niech ucieka gdzie jest fajnie miło itd 20 lat czekała i było jej dobrze a teraz się obudziła a co robiła wszystkie te lata czym się wykazała co zrobiła dla dzieci niech się pochwali jak taka wspaniała jak takie wysnuwa zarzuty mam nadzieje że ma mocne dowody po prawo działa w obie strony ja widzę same wielkie pozytywy z tym co było przed laty dawna 1 a obecne gim 2 to 2 różne światy wielkie zmiany czyli pani skarżąca się tak samo winna jak pracowała i robiła to na co się uskarża a w poprzedniej pracy czemu wyleciała niech się pochwali

                 ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

                 1. doświadczona #973343 | 77.255.*.* 1 lut 2013 15:38

                  Najwyraźniej komuś nie podoba się, że gimnazjum zmieniło się, że to już nie ta sama stara, zadymiona szkoła w parku...tu widać inne standardy. Baaa, przecież Szczepańska nie podobała się od początku niektórym ambitnym, z przerostem ambicji i bez kompetencji..Tacy nie odpuszczą. Sami nie będą walczyć, to wykorzystają słabszych, chorych, co to im się wydaje, że zawsze pokrzywdzeni. A wiadomo, że nieudaczników, chorych trudno się z zawodu nauczycielskiego pozbyć....no może uczniowie kosz na głowę i wtedy ktoś zauważy, że jest problem. Pani dyrektor nie pozostaje nic innego jak robić swoje, bo dobrze to robi i jest profesjonalna, to widać. Ci co wracają do walki....pokażcie swoje łby, a nie chowacie je w piasek i ślizgacie się na słabych, podatnych....Tchórze! Kampania rozpoczęta. Ale póki co jest 1:1. Tu nie ma żadnych konkretnych zarzutów, takie tam ble ble....sfrustrowanej. Może by tak na komputerze ta pani się nauczyła pisać, to 20 lat w tym zawodzie i co?Gęsie pióro? Przenosić wyrazów też się nie nauczyła...szkoda. Do emerytury daleko, wszystko przed nią.

                  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (-1)

                  1. mara #973285 | 217.97.*.* 1 lut 2013 14:31

                   Najstosowniejszy komentarz: Łubu dubu, łubu dubu ... niech nam żyje prezes (dyrektor) naszego klubu, niech żyje nam, To śpiewałem ja - "podlizus" (#972761 | 89.229.*.*)

                   ! - + odpowiedz na ten komentarz

                  2. Ima #973282 | 83.31.*.* 1 lut 2013 14:29

                   poraża w tych broniących komentarzach sposób deprecjonowania autorki listu ,taki cyniczny ,wiadomo,"wszyscy wiedzą " ,w systemie obecnym , d y r e k t o r ma nieograniczone uprawnienia,aby p a n o w ć nad potulnym zespołem

                   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                  3. mara #973234 | 217.97.*.* 1 lut 2013 13:44

                   W szkole pospolite ruszenie, trzeba komentowac. Bardzo ciekawe taka ranna pobudka, jesteśmy w pracy i piszemy. Ciekawe jaka nagroda czeka na osobę która najładniej wychwali dyrektora. Nadgodzinki, zawsze jakaś 100-wka do pensji. Stare zagrywki. Wszyscy i tak wiedzą kto stoi za tymi pozytywnymi wpisami, macie racje trzeba się bronic. Ludzie bez sumienia, ale z jakimi perspektywami, na pewno pozycje medalowe. A tem chory system i tak pęknie. Mimo tej akcji propagandowej, przypominającej wczesny PRL. Ktoś pyta - pomożecie? A wierni wasale odpowiadają - Pomożemy. Ot i cała prawda.

                   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                  4. imogene #972859 | 83.31.*.* 1 lut 2013 08:26

                   do pracownika:teraz napisała pani ładniej ,chodzi o to zdziczenie obyczajów

                   ! - + odpowiedz na ten komentarz

                  5. qwerty #972815 | 46.171.*.* 1 lut 2013 06:57

                   Tyle nicków z jednego IP? Ktoś ma rozdwojenie jaźni? #972761 | 89.229.*.*

                   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                   1. absolwent #972772 | 89.229.*.* 1 lut 2013 00:06

                    Jako absolwent nigdy nie spotkałem się ze sprzeciwem działań ze strony pedagogów i dyrekcji wręcz odwrotnie wszelkie działania były inicjowane przez nauczycieli dzięki temu mogłem spełniać swoje pasje, aspiracje. Dyrekcja jest OK :)

                    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   2. Uczeń #972764 | 89.229.*.* 31 sty 2013 23:43

                    Te zarzuty sa bezpodstawne, a p.Szczepańska jest najwspanialszą osobą jaką znam.

                    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

                    1. owad #972761 | 89.229.*.* 31 sty 2013 23:37

                     W końcu jakiś normalny komentarz na temat prowadzenia placówki. Chorzy psychicznie i nie mający wiedzy nie powinni oceniać pracy innych. O pracy szkoły świadczą jej osiągnięcia a nie bzdurne komentarze. Ogólniki w skardze powinny być poparte konkretami. Wodolejstwo może napisać każdy - w szczeglności osoby niepoczytalne.

                     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (-2)

                     1. pracownik #972747 | 178.183.*.* 31 sty 2013 23:20

                      Pani Dyrektor Szczepańska wspaniale kieruje placówką i dba o nas - pracowników. Owszem jest wymagająca, ale to normalne i wynika ze stanowiska, które zajmuje. Ta skarga jest bezpodstawna, wszyscy w szkole wiemy, że nasza koleżanka ma problemy ze zdrowiem.... Pani Dyrektor jesteśmy z Panią.

                      Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

                      1. obserwator #972572 | 93.154.*.* 31 sty 2013 20:48

                       W szkole na zewnątrz wszystko jak trzeba, poukładane, z dokumentowane, zarchiwizowane,... a w środku robaczywe. Ot i cała prawda o tej szkole. Kiedyś zacnej, utytułowanej,... a obecnie - po prostu - byle jakiej.

                       Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                      2. były absolwent #972569 | 93.154.*.* 31 sty 2013 20:45

                       Daleko Pani do takich poprzedników jak Pan Doliński, czy Pani Dominiak. Może czas na korepetycje z bycia dyrektorem.

                       Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                      3. Absolwentka #972418 | 79.191.*.* 31 sty 2013 18:55

                       Jestem absolwentką tego gimnazjum i prze trzy lata obserwowałam prace owej Pani Szczepańskiej. Jest to osoba bardzo stanowcza, nie pozwala się rozwijać uczniom ani podejmować żadnych inicjatyw. Pomimo, że szkoła jest cudowna a nauczyciele świetnie uczą to jeżeli chodzi o sprawy całej szkoły takie jak organizacja dnia tematycznego czy nakręcenie lip dup'u bądź zrobienie radiowęzła, wszystko jest negowane. Uczniowie nie mają możliwości rozwinięcia swojej kreatywności, wszystko jest od A do Z. Może czas to zmienić?

                       Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                       1. imo #971636 | 83.6.*.* 31 sty 2013 08:55

                        sposób rozmowy ,czy argumentacji wiele mówi o samym piszącym ,nic dziwnego ,że nauczyciel decyduje się na taki desperacki krok

                        Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                       2. pracownik #971387 | 46.174.*.* 30 sty 2013 22:05

                        autorka tej skargi leczy się od wielu lat w poradniach psychiatrycznych , zanim jeszcze dyrektorką została p. Szczepanska - samodzielność tej skargi jest wątliwa itd

                        ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

                        1. ZBIGNIEW #970588 | 91.146.*.* 30 sty 2013 12:05

                         Pan samochodzik z pewnością za dużo najeżdził się z górki i zaliczył kilka wywrotek.Jak zaczął z małej litery tak jechał przez cały dystans aż do szkoły.Powroty były lub też są nie do zniesienia.

                         Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                         1. ? #970154 | 79.191.*.* 29 sty 2013 23:46

                          a dlaczego burmistrzunio teraz umywa ręce? Panie kiedy Pan znowu za naszą kasę będzie promował swoją osobę jakimś plebiscytem czy innym gnojstwem? Budowniczym już Pan był i to sportu ha ha ha zajady mam po tym do dziś(no ale głupi uwierzy ,że tak jest) opłatki ,jakieś śmieszne zawody bez publiczności co jeszcze będzie? muszę te zajady wyleczyć żebym się mógł pośmiać z następnego kitu. A bym zapomniał KASA ZA NADGODZINY ODDANA? jeśli nie to co tak długo.

                          Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                         2. Mikasu #970105 | 83.31.*.* 29 sty 2013 22:36

                          Przecież dobrze wiemy, że nikt z pracowników szkoły się głośno nie wypowie i nie zabierze głosu w tej sprawie. Jednej osobie trudno będzie przebić się przez mur znajomości, układów i poplecznictwa. Należy jednak podejść do tej sprawy z rozwagą, gdyż każdy sygnał daje do myślenia, zmusza do analizy i wyciągnięcia wniosków. Może zasadnym jest przeprowadzenie kontroli w tej szkole lub zapytanie w anonimowej ankiecie pracowników, jak sugerował radny Tucholski? Czas pokaże, co z tego wszystkiego wyniknie.

                          Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

                          1. pan samochodzik #970014 | 95.49.*.* 29 sty 2013 21:30

                           samodzielność tej skargi jest wątpliwa ktoś nie może sobie darować że komuś kiedyś się nie udało i walczy latami bo nie może znieść że jest jest jakiś sensowny dyrektor placówki a co na to pracownicy inni bo chyba jest ich więcej jak 1 co na to rodzice chorobliwe pretensje bez podstaw to karalne ma autor skargi niezbite dowody na swoje słowa ? a przez tyle lat autorowi podobało się w tej placówce pod tą dyrekcja a może za tym stoją osoby 3 tylko znalazły kozła ofiarnego ja znam inną opinie na temat tej szkoły i pracowników dyrektora od oceny są powołane instytucje by problem autora listu rozstrzygnąć p.s ZBIGNIEW tyto chyba pod górkę miałeś do szkoły

                           ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

                           1. ZBIGNIEW #969407 | 91.146.*.* 29 sty 2013 13:21

                            Wydaje się że niektórzy dyrektorzy nie tylko dyrektorzy szkół pozjadali wszystkie rozumy a w rzeczywistości niczym nie odstępują od prostego człowieka.Wydaje im się też że władzę jaką posiadają mogą zrobić wszystko.Ale to są tylko pozory bo nad nimi są jeszcze ci co mogą jeszcze więcej.Mieszkam na Śląsku a pochodzę z pow.płońskiego i interesuję się tym co dzieje się w tych właśnie okolicah.Myślę że takie sprawy są nie tylko w Płońsku a w większości szkół naszego kraju a derektorzy tych placówek chcą zaakcentować swoją wyższość nad swoimi ''poddanymi''.

                            Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)