środa, 2 grudnia 2015. Imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Poważna skarga na dyrektorkę Gimnazjum nr 2 - Joanna Szczepańska czeka na wyjaśnienie sprawy

2013-01-29 11:33:41 (ost. akt: 2013-02-05 14:57:51)
Na zdjęciu Joanna Szczepańska odbierająca z rąk burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika wyróżnienie na Dzień Nauczyciela

Na zdjęciu Joanna Szczepańska odbierająca z rąk burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika wyróżnienie na Dzień Nauczyciela

Autor: DT ARCHIWUM

Podziel się:

Jedna z nauczycielek Gimnazjum Publicznego nr 2 w Płońsku złożyła oficjalną skargę na dyrektorkę tej placówki. W trzystronicowym piśmie padają zarzuty dużego kalibru, choć nie są one potwierdzone żadnymi przykładami. Sprawa trafi teraz na tapetę komisji rewizyjnej.

Skarga jednej z nauczycielek z 20-letnim stażem, pracującej w szkole przy Wolności na pełnym etacie, stała się przedmiotem dyskusji radnych miejskich, w ręce których trafiło owe pismo.

Adresowane jest ono do burmistrza Płońska. Jeden z członków komisji, radny Andrzej Ferski, twierdzi, że ,,rewizyjna” nie ma żadnych możliwości, aby przeprowadzić kontrolę w tejże sprawie.

Prawnik wyjaśniła jednak, że skierowanie skargi do komisji rewizyjnej jest prawidłowe bo zgodnie z kompetencjami to ta komisja przygotowuje do rozpatrzenia stanowisko dla rady miejskiej, która poddaje je pod głosowanie i w drodze uchwały określa, czy skarga jest zasadna, czy też nie.

- To nie pierwszy przypadek, kiedy prawo rozbiega się z logiką – stwierdzał podczas sesji radny Władysław Kuciński. – Wtedy będzie to sensowne, jeżeli poznamy stanowisko burmistrza, który w toku tego postępowania będzie zapoznawał się ze stanowiskiem drugiej strony, czyli pani dyrektor.

- Komisja ma oczywiście prawo, jeśli będzie uważała za stosowne, przeprowadzić na tę okoliczność rozmowę z burmistrzem – uzupełniała pani mecenas, dodając też, że skarżąca powinna doprecyzować stawiane dyrektorce z ,,Chrobrego” zarzuty.

Radny Krzysztof Tucholski zaznaczał, że nie jest to już pierwsza skarga, która wpłynęła na szefową ,,Dwójki”.

– Tu są poważne zarzuty, coś złego dzieje się w tej szkole – mówił Tucholski. – A może wśród pracowników tejże placówki oświatowej przeprowadzić anonimową ankietę? – proponował. - Wiadomo, że ludzie boją się mówić w obawie przed utratą pracy.

Burmistrz apelował do radnego, aby z ocenami poczekał do wyjaśnienia sprawy, dodając: - Przykro mi, ale odnośnie skargi nie zastąpię komisji rewizyjnej.

http://i.wm.pl/00/03/97/07/n/p1330949-988157.jpg

Pierwsza strona skargi jednej z pracownic płońskiego gimnazjum na przełożoną

We wtorek rozmawialiśmy z dyrektorką Gimnazjum nr 2, która twierdzi, że oficjalnie o niczym nie jest jeszcze poinformowana.

– Nie byłam jeszcze zapraszana na zapoznanie się z treścią tej skargi, ani na rozmowę w tej sprawie – przyznaje Joanna Szczepańska, choć pismo zapewne musiała już widzieć. – Bardzo mi zależy, aby zostało to wyjaśnione przez kompetentne organy, które zajmą obiektywne stanowisko. Osoba skarżąca może pozwolić sobie na wiele, ale ja, jako pracodawca, nie mogę wypowiadać się na tematy, które wynikają też jakby ze stosunku pracy tej pani. Sprawa zarzutów stawianych przez jedną osobę nie może nigdy przekreślić tego, co rzeczywiście robi się w szkole i jaka jest o niej opinia – dodaje dyrektorka płońskiego gimnazjum.

Do sprawy będziemy wracali…

Dawid Turowiecki

Komentarze (162) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obserwator kolejny #984046 | 178.42.*.* 10 lut 2013 19:43

  Czyli w innych szkołach (też ludzie burmistrza) jednym słowem sielanka dobre sobie a słyszałam prywatne wypowiedzi pracowników , że jest zgoła zupełnie inaczej

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. obserwator #981392 | 95.49.*.* 8 lut 2013 12:17

  Szczańska się nie podoba Szcześnieska tez się nie podobała bo twardo prowadziła szkolę opozycja z rady najlepiej jak by wstawiła swojego dyrektora i to we wszystkich szkołach zawsze komuś coś się nie będzie podobało tak już jest w naszym pięknym kraju będzie inny tez będzie żle bo nie z tej opcji politycznej

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. pan samochodzik #979517 | 178.42.*.* 6 lut 2013 21:17

   proszę się nie czepiać pana samochodzika nik jest nowy pan samochodzić a nie pan samochodzik

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. DO PANA SAMOCHODZIKA #978534 | 79.191.*.* 6 lut 2013 07:34

    Głupstwa wypisujesz! Jeśli przez 8 godzin byłaby w bibliotece, to kiedy kierowałaby szkołą. To jest jej zasadnicze zadanie. Dyrektor ma tylko kilka godzin np. lekcyjnych, czy w bibliotece a może nawet, za zgodą organu prowadzącego, ich wcale nie mieć.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. pan samochodzić #978043 | 89.67.*.* 5 lut 2013 19:19

    W bibliotece Pani Dyrektor powinna być przez 8 godzin.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (162)